Egzamin na prawo jazdy

Prawie każdy z nas pamięta ten dzień, w którym przyszło nam po raz pierwszy zdawać egzamin na prawo jazdy. Towarzyszył nam ogromny stres, jak podczas zdawania matury, czy porodu swojego pierwszego dziecka. Było to dość dawno temu, ale czasem wracam do tego wspomnieniami. Jednakże zanim doszło do wyżej wspomnianego egzaminu, musiałem oczywiście zaliczyć wcześniej wszelkie jazdy, na których można było poćwiczyć przed egzaminem. Gdy ja zdawałem na prawo jazdy, koszt wszelkich opłat oscylował w okolicach 1500 złotych. W ramach tego miałem do wyjeżdżenia 30 godzin na placu i w mieście. Pan na którego trafiłem, był niestety niezbyt miły.

Był to typowy przykład dziadka, który miał trochę zszarpane nerwy od pracy z młodymi ludźmi i od ciągłego zwracania im uwagi. Takie wnioski wysnułem już podczas pierwszej wizyty na placu, gdy spytałem jak zrobić kopertę. Pan zamiast grzecznie wytłumaczyć mi wszystko po kolei, co przecież należało do jego obowiązków, odpowiedział tylko, że powinienem to wiedzieć. Nie miało dla niego znaczenia, że siedziałem na miejscu kierowcy pierwszy raz w życiu. Niestety należałem do grona osób, które nie miały z kim poćwiczyć przed egzaminem i nauczyć się podstaw, tak by w późniejszym czasie czuć się już na swoich jazdach dobrze. Na całe szczęście po jakimś czasie zmieniłem pana uczącego mnie do egzaminu.

Moim kolejnym nauczycielem był spokojny i młody pan, dzięki temu sam wyluzowałem się totalnie i jazdy z nim sprawiały mi naprawdę dużo radości. Każda z godzin przebiegła w fajnej atmosferze, a ja byłem świetnie przygotowany do egzaminu. Gdy nadszedł ten dzień nie czułem się mimo wszystko bardzo pewnie, ale tak miał chyba każdy z osób, z którymi czekałem na swoją kolej. Test komputerowy wykułem na przysłowiową blachę i na placu poszło mi również dobrze. Niestety pierwszy wyjazd na miasto nie okazał się dla mnie zbyt szczęśliwy i zaliczyłem małą wpadkę. Najechałem na linię zatrzymania gdy było czerwone światło i egzaminator mówiąc kolokwialnie mnie oblał.

sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here