Impreza urodzinowa

Raz w roku każdy obchodzi swoje urodziny. To ważne wydarzenie dla nas samych, a nasi bliscy i przyjaciele chętnie z nami świętują to wydarzenie. Czasem w związku z tym organizujemy dużą uroczystość, szczególnie jeśli są to okrągłe urodziny, a czasem robimy tylko małe, kameralne spotkanie dla najbliższych. Nieważne jednak jak dużą uroczystość się świętuje, są pewne elementy takiej imprezy, które są nieodzowne.

Tort urodzinowy
Do takich elementów można przede wszystkim zaliczyć tort urodzinowy, który można kupić w cukierni albo pokusić się o jego wykonanie samodzielnie. Jeśli ktoś nie wie jak zrobić tort, który będzie smaczny a jednocześnie będzie się efektownie prezentował, to może skorzystać z gotowych przepisów na ten wypiek. Tort może mieć dowolny smak, wszystko zależy od jego wykończenia. Najważniejsze to upiec dobrej grubości biszkopt, który później przetnie się na kilka mniejszych warstw. Poszczególne warstwy biszkopta trzeba nasączyć specjalnie przygotowanym ponczem, zwykle wykorzystuje się do niego alkohol i esencję z herbaty. Ważną kwestią jest też krem, którym przekłada się poszczególne warstwy i którym smaruje się także boki tortu. Im więcej warstw się użyje, tym tort będzie większy i okazalszy. Bardzo ważne jest także jego odpowiednie udekorowanie i wykończenie. Można do tego wykorzystać masę plastyczną cukierniczą, masę marcepanową, czekoladę, wiórki kokosowe, migdały, orzechy, rodzynki, żelki, kolorowe posypki, lukry, a także świeże owoce i bitą śmietanę. Możliwości jest bardzo wiele, tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Na torcie oczywiście nie może zabraknąć napisu i świeczek, które będą prezentować czyje to są urodziny i które z kolei. Bardzo modne są także opłatki na tort, które mają przeróżne grafiki. Szczególnie są one przeznaczone na torty dziecięce, bo przedstawiają postacie z ulubionych bajek dziecięcych. Taki opłatek łatwo się nakłada a całość bardzo dobrze się prezentuje.
Jak widać bardzo łatwo można zrobić własnoręcznie tort, wystarczy znaleźć odpowiedni przepis i wykonać go według poleceń.

zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here