Jak bolą nerki?

Potrafimy odczuwać dolegliwości bólowe w bardzo dziwnych miejscach występujących na naszych ciałach. Często nie umiemy ich samodzielnie zdiagnozować i nie jesteśmy w stanie nawet powiedzieć, co tak naprawdę nas boli. Czujemy dziwne kłucie w nerkach, podczas gdy w rzeczywistości choruje i cierpi nasz kręgosłup. Trudno jest jasno wyznaczyć różnice występujące między tymi dwoma bólami. Nerki umiejscowione są zaraz w pobliżu naszej dolnej części pleców, dlatego dość często mylimy je właśnie z kręgosłupem i przez to utrudniamy sobie poradzenie sobie z wybranym schorzeniem. To jak bolą nerki? W jaki sposób możemy je odczuć na swoim ciele?

Jak bolą nerki?

Teoretycznie większość chorób związana z nerkami nie daje nam jakichś specjalnych czy wyraźnych objawów. Są one tak niewielkie i ledwo zauważalne, że nieraz nie mamy pojęcia, iż właśnie cierpimy na jakąś poważniejszą dolegliwość. Jeśli spytamy swojego lekarza rodzinnego lub któregokolwiek ze znajomych o to, jak bolą nerki, najprawdopodobniej uzyskamy tylko jedną odpowiedź – że nerki przecież nie bolą. A czy jest to prawda? Nie do końca. Choroby nerek mogą objawiać się różnymi dolegliwościami bólowymi i choć odczuwamy je właśnie w dolnych partiach kręgosłupa i w teorii powinniśmy powiedzieć, że boli nas kręgosłup, są one związane wyłącznie z naszymi nerkami. Objawom tego rodzaju towarzyszą również inne charakterystyczne zmiany, do których dochodzi w naszych ciałach i organizmach.

Jak bolą nerki?Jeżeli nasze bóle rzeczywiście wynikają z rozwijającej się u nas choroby nerek, najprawdopodobniej już niedługo zaczniemy też cierpieć na obrzęki kończyn – rąk i nóg, o ile jeszcze do tego nie doszło. Nasze oczy staną się mocno podkrążone, a ciśnienie tętnicze niepokojąco wzrośnie. Możemy też odczuwać zwiększone parcie na pęcherz moczowy i zdecydowanie częściej korzystać z toalety niż wcześniej. Skoro wiemy już, jak wyglądają typowe objawy chorób nerek, to jeśli tylko je u siebie dostrzeżemy, nie bójmy się zawitać do gabinetu swojego lekarza rodzinnego. On na pewno dokładnie nas przebada i w razie potrzeby skieruje nas do innego specjalisty.

Wszystkie choroby zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. Żadnej z nich nie powinniśmy bagatelizować, dlatego jeśli w ostatnim czasie uskarżamy się na coraz częstsze i intensywniejsze bóle nerek, koniecznie sprawdźmy je w dowolnym gabinecie lekarskim. Nawet lekarz rodzinny będzie w stanie nam powiedzieć, z czym są one związane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here