jak ściągać muzykę z youtube

Dzięki internetowi słuchanie muzyki w dzisiejszych czasach jest bardzo proste. Dźwięki dochodzą do nas z zewsząd, a gdy spodoba nam się jakaś piosenka, możemy ją bez żadnych problemów szybko znaleźć, ściągnąć i dodać do naszej playlisty na komputerze czy smartfonie. Wszyscy uwielbiamy muzykę i nie ma w tym nic dziwnego, że pojawiają się coraz to nowe sposoby jej słuchania, zdobywania i przetwarzania. Jest to też bardzo dobry czas dla samych artystów, którzy są w stanie bardzo łatwo dotrzeć do swoich potencjalnych słuchaczy. W tym artykule przeczytasz o tym, jak ściągać muzykę z Youtube.

Aplikacja Shazam

jak ściągać muzykę z youtubeMetodą bardzo sprawnego odnalezienia pożądanego utworu jest aplikacja Shazam. Wystarczy włączyć ją na naszym urządzeniu mobilnym w pomieszczeniu, gdzie leci muzyka i po chwili na ekranie pojawi się tytuł piosenki wraz z jej wykonawcą. Dlatego jeśli dotąd nie znaliście tej aplikacji, to teraz będziecie wiedzieli, o co chodzi, gdy wasi znajomi nagle wyciągną telefony, przyłożą je do głośnika w publicznej toalecie i powiedzą, co to za utwór.

Popularność Youtube

Bardzo popularnym serwisem internetowym jest Youtube. Na stronie można oglądać krótkie filmy czy też wideoklipy, w tym również teledyski. Dużo ludzi używa go właśnie do słuchanie muzyki. Czasami znajdziemy na Youtube absolutnie wspaniały utwór, który nie jest nigdzie indziej dostępny, ale serwis niestety nie umożliwia ściągania swoich materiałów za darmo. Podobnie jak w Spotify, tylko użytkownicy, którzy wykupili w serwisie opcję premium mają możliwość pobierania klipów i ścieżek audio. Ale jeśli zastanawiasz się jak ściągać muzykę z Youtube bez płacenia, to jest na to odpowiedź. Obecnie istnieje już bardzo wiele stron internetowych z konwerterami.

Jak ściągać muzykę z Youtube?

Aby pobrać materiał z Youtube, należy wejść w przeglądarce w pożądaną ścieżkę audio w serwisie, a następnie skopiować link, który widzimy w pasku u góry. W innym oknie trzeba otworzyć jedną ze stron umożliwiającą konwertowaniu filmów z Youtube. Może to być na przykład https://2conv.com/pl/ lub https://online.4kdownload.com/ ale też każda inna, która pokaże się w google pod hasłem „konwertowaniu Youtube”. Gdy już znajdujemy się na odpowiedniej stronie, wklejamy link w podane tam miejsce. Zazwyczaj można wybrać format audio, w którym chce się otrzymać dany przekonwertowany utwór.

Jeśli się na tym nie znamy i po prostu zależy nam na posiadaniu piosenki na naszym laptopie lub smartfonie, to najlepszą opcją będzie zaznaczenie MP3. Bardziej wymagający mogą wybrać na przykład M4A albo OOG. Po wykonaniu tych czynności należy kliknąć „ściągnij” lub „download” i poczekać chwilkę, aż nasza piosenka zostanie przekonwertowana. Najpewniej pojawi nam się na ekranie pasek postępu, gdzie będziemy mogli zobaczyć, ile czasu pozostało do uzyskania utworu w wybranym przez nas formacie. Gdy ukaże się informacja, że operacja jest już wykonana, będziemy w stanie skorzystać z opcji zapisania ścieżki audio na swoim komputerze.

Słychanie muzyki na Spotify

Coraz powszechniej używanym muzycznym serwisem streamingowym jest Spotify. Posiada on ogromną bazę utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Piosenek można słuchać bez ograniczeń, jednak w podstawowe bezpłatnej wersji przyjemność ze słuchanie przerywają nam co jakiś czas reklamy. Jest to z pewnością irytujące, ale z drugiej strony Spotify musi na czymś zarabiać. Żeby pozbyć się reklam można wykupić dostęp do konta premium, na co z pewnością decydują się bardziej wymagający słuchacze. Wtedy użytkownik Spotify zyskuje również możliwość ściągania utworów z serwisu bez żadnych ograniczeń.

Mamy oczywiście jeszcze inne serwisy umożliwiające słuchanie nam muzyki, a zapewne będzie się pojawiać ich coraz więcej. Możemy skorzystać na przykład z Deezer, Apple Music albo Tidal. Te serwisy są jednak wciąż daleko w tyle jeśli chodzi o ilość użytkowników. Od początku tego roku na rynek próbuje się również przebić bardzo duży gracz – Amazon Music Unlimited.

Jakie możliwości daje Youtube?

jak ściągać muzykę z youtubeMiłośnicy muzyki w dzisiejszych czasach mają dużo opcji słuchania swoich ulubionych wykonawców. Mimo że ludzie korzystają z wielu różnych serwisów, można jednak zauważyć tendencję, że co jakiś czas wracają do Youtube. Jego przewagą jest możliwość obejrzenia teledysków, które wraz z latami są coraz lepiej produkowane. Niektóre są tworzona na wzór filmów i ogląda się je z prawdziwą ciekawością. Poza tym na Youtube jest bardzo dużo klipów, gdzie utwory są śpiewane na żywo przez znanych na całym świecie wykonawców lub przez początkujących artystów. Tych wykonań często nie znajdzie się w żadnym innym miejscu w internecie, a przy skorzystaniu z opisanego wcześniej sposoby ściągania muzyki z Youtube, można je mieć nawet na swoim komputerze w pożądanym formacie.

Ludzie korzystają z Youtube także z sentymentu. Pokolenie trzydzieści plus dorastało korzystając z tego serwisu i to właśnie tę stronę postrzega jako główne miejsce, gdzie można znaleźć swoją ulubioną muzykę za darmo, w bardzo szybki sposób i w dobrej jakości. Wydaje się, że Youtube jeszcze przez długi czas będzie cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza że jego twórcy wychodzą bezustannie z nowymi inicjatywami, które mają na celu promować serwis.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here