jak sprawdzić ilość wiadomości na fb

Jak sprawdzić ilość wiadomości na fb? Takie pytanie coraz częściej pojawia się ostatnimi czasy na różnego rodzaju forach internetowych, dyskusjach grupowych czy nawet luźnych rozmowach na imprezach. Na samym początku, zadajmy sobie jednak pytanie, dlaczego media społecznościowe, odgrywają teraz tak dużą rolę w naszym życiu i mamy coraz więcej przypadków ludzi, którzy uzależnili się od tej formy komunikacji? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka, gdyż problem jest silnie złożony. Postaram się jednak opisać sprawę w taki sposób aby każdy z elementów był szczegółowo opisany.

Atrakcyjność mediów społecznościowych

jak sprawdzić ilość wiadomości na fbPierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, przy analizowaniu przyczyn atrakcyjności mediów społecznościowych jest to, że takie platformy jak Facebook, Instagram, Twitter czy inne tego typu serwisu, dostarczają ludziom pewnego rodzaju uczucia kontaktu z drugim człowiekiem. Okazuje się, że w ten sposób, nasz mózg jest trochę oszukiwany. Odbiera pisanie z kimś przez internet tak samo jak spotkanie z żywą osoba. Za taki stan rzeczy jest odpowiedzialny neuro-receptor znajdujący się w mózgu człowieka zwany dopaminą, uważany przez neurobiologów za tak zwany hormon motywacji. Pewnego razu, grupa badaczy-psychologów, dokonała eksperymentu na myszach żyjących w odizolowanym środowisku.

Doświadczenie polegało na tym, że grupie mysz, utrzymywanych w komfortowych warunkach, razem z innymi myszami (obu płci), odpowiednią ilością jedzenia, picia, zabawek i innymi potrzebnymi do życia myszom rzeczami, odłączono aktywność receptorów dopaminy w mózgu. Naukowcy zastanawiali się przez długi czas, w jaki sposób może to wpłynąć na zachowanie myszy. Ale to, co stało się w rzeczywistości zdaje się, że przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że w momencie odłączenia receptorów dopaminy w mózgach myszy, straciły one motywacje do robienia czegokolwiek. Myszy z wyłączonymi neuro-receptorami dopaminy nie chciały nawet ruszyć swoich leniwych ogonów żeby pójść się czegokolwiek napić lub zjeść. Były powiedzmy na tyle „leniwe”, że najbardziej prozaiczne, istotne do pozostania przy życiu czynności, były dla nich okropnie nudne i męczące także nie jadły ani nie piły, nie mówiąc już o takich kwestiach jak prokreacja czy inne tego typu sprawy.

Korzystanie z Facebooka a dopamina

Dlaczego o tym wszystkim opowiadam? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: dopamina okazała się być głównym źródłem mechanizmu motywacji u nas w mózgu. Brak jej receptorów powoduje brak chęci do robienia czegokolwiek. Okazuje się, że media społecznościowe, procesy dawania tak zwanych lajków, pisania komentarzy pod zdjęciami, interakcja w grupach internetowych daje niesamowicie silne dawki dopaminy dla naszego mózgu.

Przy takich dawkach, neuro-receptory stają się mniej czułe na poziom dopaminy i potrzebujmy jej coraz więcej aby poczuć przyjemność z czegokolwiek. W takiej sytuacji, tracimy motywację do spotkania się ze znajomymi w rzeczywistości, gdyż zupełnie wystarcza nam kontakt z nimi na Facebooku. Nie można dopuścić do takiej sytuacji, gdyż w ten sposób, stajemy się robotami, którym coraz mniej zostaje w życiu z ludzkich odruchów. Bardzo istotnym jest, aby utrzymywać realny kontakt ze światem, a nie samym internetem.

Jak sprawdzić ilość wiadomości na fb?

Wracając jednak do głównego przedmiotu sprawy, a mianowicie pytania: „Jak sprawdzić ilość wiadomości na fb?”, chciałby co nieco naświetlić sprawę. Odpowiedź na wspomniane wyżej pytanie jest bardzo prosta. Okazuje się, że jedyną czynnością, potrzebna, aby sprawdzić nasze wiadomości na Facebooku, jest kliknięcie w prawym górnym rogu, w ikonę przestawiającą chmurkę konwersacji. Po tym procesie, rozwinie nam się panel z prowadzonymi przez nas rozmowami z różnymi ludźmi. W tym momencie, wystarczy kliknąć w interesującą nas osobę i zdobywamy informację na temat tego o czym ostatnimi czasy rozmawialiście.

jak sprawdzić ilość wiadomości na fbBardzo istotną, jest umiejętność sprawdzenia wiadomości, gdyż znając odpowiedź na pytanie: „Jak sprawdzić ilość wiadomości na fb?”, możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których najzwyczajniej w świecie, w natłoku codzienności mogliśmy zapomnieć. Traktowałem w tym tekście wcześniej na temat tego, jakie czynniki wpływają na to, że media społecznościowe są tak atrakcyjne i zarazem wciągające dla ludzi. Pierwszą odpowiedzią była teoria dotycząca stymulacji receptorów dopaminy w mózgu człowieka. Jest to jak najbardziej prawda. Co w takim razie jest drugim elementem tej układanki, który potrafi z nas zrobić ludzi uzależnionych od mediów społecznościowych?

Odpowiedź na to pytanie, można zawrzeć w dwóch słowach: media społecznościowe są łatwo dostępne i przyjemne. Cała architektura stron internetowych nastawionych pod komunikację międzyludzką, jest tak stworzona, aby jak najbardziej swoim wyglądem przyciągała i była łatwa do opanowania. Konstruktorzy designu witryny, dbają o to, żeby wszystko miało odpowiedni kształt i jak najmniej rzeczy utrudniało użytkownikowi korzystanie z portalu. Z drugiej strony, wszystko jest stworzone w ten sposób, aby jak najbardziej wszystko było spersonalizowane. Wszystkie reklamy są tak dobrane, aby dotyczyły zagadnień nas interesujących. Nie daj się za bardzo wciągnąć Facebookowi i po dowiedzeniu się: „Jak sprawdzić ilość wiadomości na fb?”, pójdź po prostu spać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here