Jak sprawdzić VIN za darmo

Temat zakupu samochodu wydaje się prosty – znaleźć odpowiednie ogłoszenie, zadzwonić, umówić się ze sprzedającym i gotowe. Jednak doświadczenie uczy, że wybór odpowiedniego pojazdu zaczyna się o wiele wcześniej niż podczas przeglądania ogłoszenia. Najlepiej jest zacząć od rozważenia jakiego samochodu tak na prawdę potrzebujemy – nie dla każdego przecież odpowiedni musi być najszybszy, najdroższy czy najnowszy model ekskluzywnego producenta. Warto również sprawdzić historię pojazdu przed jego zakupem. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy numeru VIN. Najczęściej będziemy musieli za to zapłacić. A jak sprawdzić VIN za darmo?

Jaki samochód wybrać?

Jaki samochód wybrać?Bardzo często lepszym wyborem może okazać się budżetowy model o znacznie niższym zapotrzebowaniu na paliwo, niższych opłatach, czy tańszych materiałach eksploatacyjnych. Być może jednak potrzebujemy dużego samochodu, dysponującego pokaźną przestrzenią ładunkową, gdzie możemy złożyć rzeczy całej rodziny, zapakować 7 osób i psa i wyruszyć w długą wygodną podróż. A może podróżujemy głownie na dłuższych dystansach? Wtedy najodpowiedniejszy może być dla nas samochód klasy premium, najlepiej jakaś luksusowa limuzyna dobrego producenta, zapewniająca wszystko, co niezbędne do komfortowego przemieszczania się długimi godzinami. A może planujemy często odwiedzać bezdroża? Wtedy niezłą opcją może być auto 4×4, bądź podwyższony SUV, który sprawdzi się w tego typu terenie. Niezależnie od tego co wybierzemy, dobrze jest starannie wyszukać model i markę, spełniające nasze oczekiwania. Nie każdy producent oferuje podobną jakość, podobnie jak nie każdy samochód w podobny sposób znosi próbę czasu. Kiedy mamy już upatrzony konkretny model, dobrze jest wziąć się za przegląd dostępnych ogłoszeń. Warto wyszukiwanie zawęzić do ogłoszeń prywatnych, ponieważ handlarze zazwyczaj są zainteresowani głównie maksymalizacją zysków, a nie dobrem potencjalnego klienta.

Historia pojazdu – Jak sprawdzić VIN za darmo?

Następnie niezbędny jest dobry research – warto sprawdzić tak dużo informacji o pojeździe, jak tylko się da. Są portale, które pokazują, jak sprawdzić VIN za darmo – ta informacja pomoże nam zagłębić się w detale dotyczące historii interesującego nas auta. Gdy już to wiemy, możemy zacząć negocjacje ze sprzedającym – moim zdaniem dobrze jest je zacząć jeszcze przez telefon. Na ostateczne negocjacje i tak przyjdzie czas później, a cenę mamy zniżoną odpowiedni wcześniej.

Kiedy wszystko mamy gotowe warto wybrać się na oględziny, które polecam zwłaszcza przy dobrej pogodzie – wtedy nie straszne nam drobne usterki i mankamenty – wszystko powinno być widoczne jak na dłoni. Kiedy jesteśmy pewni – kupujmy!

Jakich informacji dostarczy nam numer VIN

Dzięki sprawdzeniu numery VIN otrzymamy kompletne informacje o naszym samochodzie. Jaki był jego fabryczny lakier, gdzie został wyprodukowany, jaka to wersja nadwozia, silnika itd. Znajdują się tam także informacje dotyczące skrzyni biegów. Wszystkie te informacje są bardzo istotne gdy chcemy określić historię samochodu oraz to czy na przykład nie był on kradziony. Często zdarza się bowiem, ze numery VIN są przekładane z jednego samochodu drugiego. Kupno takiego samochodu to same kłopoty.

Gdzie szukać używanych samochodów

Gdzie szukać używanych samochodówUżywane samochody niegdyś kupowało się na giełdach samochodowych. Ewentualnie korzystało się z ogłoszeń w gazetach. Obecnie rolę tę niemal całkowicie przejął internet. Zawsze świeże oferty sprzedaży samochodów znajdziemy na wielu portalach internetowych zajmujących się ogłoszeniami. Zarówno tylko motoryzacyjnymi jak i ogólnymi. Sporo ofert znajdziemy także na popularnym serwisie społecznościowym, czyli Facebooku. Powstają tam specjalne grupy służące do wstawiania ogłoszeń. Również sam Facebook umożliwia wstawianie ogłoszeń za pomocą tzw. Marketplace.

Jak sfinansować zakup samochodu

Jeśli nie mamy wolnych środków na zakup samochodu to prawdopodobnie będziemy musieli wspomóc się odpowiednim kredytem lub leasingiem. Możemy w tym celu zaciągnąć w banku kredyt gotówkowy lub samochodowy. Raczej nie polecamy szybkich chwilówek, gdyż są one wyżej oprocentowane. Leasing przeznaczony jest dla przedsiębiorców. Pozwala on na zakup nowego samochodu oraz odliczanie rat leasingowych od podatków. Konkretna oferta leasingowa zależy od firmy udzielającej kredytowania.

Które samochody używane są najlepsze

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Oczywiste jest, że im nowsze auto tym mniej będzie podatne na awarie. Ale nie tylko wiek tu się liczy. Ważna jest także jakość wykonania poszczególnych podzespołów. I tutaj każda marka samochodów ma swoich fanów jak i wrogów. Istnieje mnóstwo mitów dotyczących większej lub mniejszej awaryjności samochodów danej marki. Chyba każdy już słyszał o tym, ze niemieckie samochody się nie psują, francuskie często, a Alfa Romeo zazwyczaj jeździ na lawecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here