Jak wywołać okres

Miesiączka to bardzo trudne dni, które każdą kobietę spotykają średnio co miesiąc, często utrudniają one wypełnianie codziennych obowiązków. Zazwyczaj kobiety mają wtedy gorsze samopoczucie, są rozdrażnione, opuchnięte i bardziej nerwowe. Na twarzy nie rzadko pojawiają się nieestetyczne wypryski. W tym czasie dokucza także im ból podbrzusza, mdłości, uciążliwy ból głowy i intensywne krwawienie. Planując urlop, czy ważne wydarzenie w swoim życiu kobiety szukają sposobów jak wywołać okres szybciej, by nie przeszkodził im on w planach. Główne zamierzenie jest takie, aby miesiączka zakończyła się dzięki temu przed planowanym ważnym wydarzeniem.
Na forach i stronach internetowych oraz w poradnikach medycznych można znaleźć kilka sposobów na wywołanie krwawienia miesiączkowego. Przed wypróbowaniem ich kobieta powinna jednak upewnić się, czy na pewno nie jest w ciąży. W tym celu najlepiej wykonać test ciążowy.
Pierwszym sposobem, aby przyspieszyć pojawienie się miesiączki jest intensywny wysiłek fizyczny. Bardzo skuteczne są trwające kilkadziesiąt minut ćwiczenia mięśni brzucha. Do takich ćwiczeń należą między innymi przysiady, brzuszki, skłony czy też bieganie. Sposób ten skutkuje w przypadku osób, które nie ćwiczą regularnie i nie są przyzwyczajone do wysiłku, na przykład w sytuacji osób pracujących za biurkiem lub prowadzących siedzący tryb życia.
Kolejnym, najbardziej popularnym sposobem jest gorąca kąpiel w wannie. Dodatkowo przynosi ona ukojenie obolałym mięśniom, rozluźnia i relaksuje. Długa, gorąca kąpiel poprawia krążenie krwi i podnosi jej ciśnienie.
Kobiety, które stosują tabletki antykoncepcyjne mogą w bardzo łatwy sposób przyspieszyć lub opóźnić krwawienie. Po skończeniu kuracji wystarczy nie robić tygodniowej przerwy i rozpocząć kolejne opakowanie. Dzięki temu miesiączka pojawi się dopiero wtedy, gdy przerwane zostanie przyjmowanie tabletek. W celu opóźnienia bądź przyspieszenia miesiączki warto udać się na wizytę do ginekologa, który zapisze odpowiednie, skuteczne, specjalistyczne preparaty.

stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzparagi, szparagi
Następny artykułCiężkie życie gwiazd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here