Zarabianie na blogu

Wiele osób traci swój początkowy zapał z jakim podchodziło do zarabiania na blogowaniu, ponieważ nie znają żadnego sposobu, by na pasji z pisania coś zarobić.
Zarabianie na blogu może wydawać się trudne dla osób, które nigdy dotąd tego nie robiły, które dopiero zaczęły swoją przygodę z pisaniem bloga, dlatego też wiele osób szuka informacji na ten temat w internecie. Można tu znaleźć wiele odpowiedzi na pytanie – jak zarabiać na blogu? Dzięki różnorodności sposobów można zarabiać z wielu źródeł i eliminować te sposoby, które nie są tak efektywne jak inne, lub które w ogóle się nie opłacają.
Najpopularniejszym, a zarazem podstawowym sposobem na zarabianie na blogowaniu jest reklama. Niby prosta rzecz, ale wiele osób nie wie gdzie szukać, czegoś szukać i jak działać. Początkującym blogerom poleca się najczęściej szukanie stron internetowych, które oferują pieniądze za wyświetlanie swoich reklam podczas przeglądania bloga. Można wybrać parę stron i zobaczyć, które z nich najbardziej się opłacają. Nie są to może kosmiczne kwoty, ale jest to pewny i stały zarobek bez żadnego wkładu ze strony blogera.
Gdy Twój blog będzie stawał się coraz bardziej popularny warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z jakąś marką. W zależności od tematyki Twojego bloga możesz szukać np. marek odzieżowych, które chętnie nawiążą z Tobą współpracę, jeśli zobaczą, że Twój blog odpowiada ich potrzebom. Częstym sposobem na zarobek jest również afiliacja, która polega na dodawaniu linków do różnego rodzaju sklepów internetowych. Najczęściej są to linki promujące zakup jakiegoś produktu i jeśli czytelnik dokona zakupu przez ten link, bloger dostanie prowizję od tego zakupu. Te dwa sposoby są o wiele bardziej opłacalne niż wyświetlanie reklam, jednak bardzo zależą od popularności Twojego bloga.
Małe blogi rzadko decydują się na taką współpracę, ponieważ zbyt mało czytelników dokonywałoby zakupu, a nadmierna reklama szkodziłaby wizerunkowi bloga. Dlatego nie zrażaj się wolnym początkiem, gdy tylko zdobędziesz więcej czytelników będziesz mógł szybciej zarabiać.

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here