Zmiana hasła do WIFI, czy to takie trudne?

Żyjemy w świecie, w którym technologia robi coraz większy postęp, dostęp do wszelkiego rodzaju usług jest coraz bardziej rozbudowany, a internet występuje praktycznie w każdym gospodarstwie domowym.

Łącza stałe, kablowe przestają już być popularne. W końcu w domu posiadamy już nie tylko jeden komputer z modemem, ale także dużo innych urządzeń wymagających połączenie z siecią, takich jak na przykład telefony komórkowe, tablety, telewizory, a nawet lodówki, czy piekarniki.

W przypadku podpisywania umowy na świadczenie usług internetowych, zazwyczaj u nas w domu pojawia się monter, który zajmuje się wszystkim od A do Z – prowadzi odpowiednie okablowanie, konfiguruje sprzęt do łączności bezprzewodowej, taki jak router, podłącza komputery i wychodzi.

Co jednak w wypadku, gdy zapomnimy hasła dostępu do internetu, lub chcemy podłączyć jakieś inne urządzenie, na przykład telefon babci do sieci, ale nie znamy hasła?
Wtedy logicznym staje się, że takie hasło należy zmienić. I tu pojawia się problem, jak zmienić hasło do WIFI?

Sposobów jest wiele, natomiast najprostszym jest podłączenie do routera.
W takim wypadku przy użyciu kabla sieciowego łączymy nasz komputer z routerem. Musimy podać odpowiednie hasło i login, żeby w ogóle móc zacząć router konfigurować.
Takie dane znajdują się zazwyczaj na opakowaniu routera.

Gdy już uzyskamy dostęp do urządzenia, należy odnaleźć ustawienia sieci, następnie opcję zmiany hasła i podać nowe hasło.
Gdy już to zrobimy, należy je zapisać, następnie odłączyć router od komputera i zrestartować go.
Po paru sekundach sieć jest znowu dostępna.

Kolejnym krokiem jest wpisanie nowego hasła we wszystkich urządzeniach, które powinny być podłączone do sieci Wifi.

Sam w sobie proces nie jest skomplikowany, wymaga jedynie odrobinę czasy i chęci.
Z resztą, każde urządzenie, jak router, posiada też instrukcję obsługi, w której proces konfiguracji jest dokładnie opisany. Można skorzystać też z wyszukiwarki Google – tam znajdziesz odpowiedź na praktycznie każdy problem!

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEgzamin na prawo jazdy
Następny artykułŚwiat win.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here