Zmniejszenie pierścionka

W szkatułkach wielu kobiet może znajdować się nietuzinkowa biżuteria, która jest bardzo cenna i oryginalna. Niektóre kobiety bardzo lubią otaczać się pięknymi rzeczami, a biżuteria jest jedną z nich.

Kolczyki, bransoletki i pierścionki to temat, który nie schodzi z ust niektórych pań. Oczywiście trzeba mieć w życiu priorytety i wiedzieć co jest najważniejsze, ale tak jak mężczyźni mają swoje hobby, na które przeznaczają pieniądze, tak samo jest z kobietami.

Biżuteria jest zawsze dobrym podarunkiem. Jeśli chcemy ofiarować coś kobiecie, którą znamy od jakiegoś czasu i wiemy też, jaki ma gust i upodobania, trafionym prezentem będzie biżuteria w postaci kolczyków.

Pierścionki raczej zarezerwowane są na prezenty, których mogą dokonywać mężowie lub narzeczony. Mężczyzna, kupujący kobiecie pierścionek zaręczynowy, często jest zestresowany, ponieważ wie, że jego kupno jest symbolem osiągnięcia w życiu nowego poziomu dojrzałości, to wstęp do założenia rodziny.

Czasami jest tak, że mężczyzna przez przypadek lub z niewiedzy kupi pierścionek o niewłaściwym rozmiarze. Na szczęście, zazwyczaj można go wymienić lub po prostu zmniejszyć. Nie jest to duży kłopot.

Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?
Wszystko zależy od tego, jakiego złotnika wybierzemy. Czasem może się nie udać zmniejszyć pierścionka, do którego oczko jest przyklejone, ponieważ rodzi to ryzyko, że oczko nie będzie się trzymało, trzeba będzie je ponownie przyklejać. Niektórzy złotnicy wykonają taką usługę już za 40 zł. Kosztuje ona tyle ze względu na to, że takiemu pierścionkowi trzeba poświęcić trochę czasu. Nie odzyska się już złota, która mogłoby się wydawać powinno być odpadem.

Czasem zmniejszane są również pierścionki srebrne. Każdy naturalny kruszec można odpowiednio potraktować odpowiednim narzędziem. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Najczęściej są jednak zmniejszane pierścionki złote, ponieważ zmniejszanie srebrnych zazwyczaj się nie opłaca. Za tę cenę można zazwyczaj kupić nowy. Chyba, że mamy do danej biżuterii sentyment.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here