oczyszczanie skóry

Oczyszczanie twarzy – manualne

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów oraz pozostałych zanieczyszczeń składających się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego twarzy jest dokładny demakijaż twarzy. Potem kosmetyczka wykonywa peeling w celu usunięcia powłoki zrogowaciałego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym oraz wygląda na twarz strumień pary, która rozszerza pory i wzmacnia funkcjonowanie środka. Potem kosmetyczka usuwa występującą w porach treść przez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem czy maska o działaniu przeciwzapalnym oraz łagodzącym.

Oczyszczanie twarzy – hydrabrazja

Hydrabrazja, nazywana mikrodermabrazją wodną, to typ oczyszczający, podczas którego używa się wody. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju oraz zaskórników przez zasysanie (podciśnieniowo). Potem wykonywa się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one pasowane do typu skóry). Podczas zabiegu woda chłodzi skórę, zmniejsza dyskomfort towarzyszący złuszczaniu oraz dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego typu skóry, chociażby wrażliwej oraz naczynkowej.
Cena zabiegu: ok. 200 zł.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja, nazywana również mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, powierzchnia po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek i umożliwia przenikanie elementów aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla osób z cerą problematyczną oraz zanieczyszczą skórą (głownie cera mieszana, tłusta oraz trądzikowa).
Cena zabiegu: ok. 200 zł.

sposoby na oczyszczanie twarzy - jakie

Oczyszczanie twarzy – laser IPL

W kompleksowym leczeniu trądziku cieszy się mikrodermabrazję oraz naświetlanie laserem IPL. Po mikrodermabrazji składa się silny zabieg antybakteryjny laserem IPL, który hamuje byciu się nowych stanów zapalnych. Na dobrze oczyszczoną skórę wiąże się zawartość specjalnie przystosowanej do potrzeb cery trądzikowej ampułki (serum), a potem „wprowadza” ją wgłąb skóry za pomocą ultradźwięków lasera. Cena takiego zabiegu to ok. 450 zł.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to typ, którego celem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka oraz pozostałych zanieczyszczeń. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Potem kosmetyczka rozprowadza ultradźwięki na skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Zabieg jest dobry dla każdego typu skóry, chociażby niezwykle wrażliwej.
Cena zabiegu: ok. 150 zł.

Oczyszczanie twarzy – Silk Peel

Zabieg polega na kontrolowanym złuszczeniu naskórka wraz z jednoczesnym wprowadzeniu preparatów aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia medycznego. Składnikami aktywnymi, wykorzystywanymi do czyszczenia skóry, są formuły np. z kwasem salicylowym lub hialuronowym. Zabieg jest wprowadzany w celu oczyszczania każdego rodzaju cery.
Cena: ok. 300 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here