jak układać jedzenie na talerzu
fot. Pexels.com

W dobie portali społecznościowych takich jak Instagram czy Tik Tok chętniej sięgamy po atrakcyjnie wyglądające potrawy. Jak powinniśmy serwować jedzenie, aby było nie tylko smaczne, ale i miłe dla oka? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/serwowanie-jedzenia-na-talerzu/

Apetycznie wyglądające kulinarne inspiracje

Jednym z patentów na dobrze wyglądającą potrawę jest stosowanie jedzeniowych kontrastów. Zestawienie ze sobą barwnych składników i używanie podczas gotowania matchy lub naturalnych barwników zawsze będzie dobrym pomysłem. Warto również układać pożywienie warstwowo. Jedzeniowe konstrukcje mogą być naprawdę miłe dla oka. Należy jednak nie zapaćkać talerza dużą ilością jedzenia. Minimalizm zawsze wygląda schludnie i efektownie. Kolejnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności potrawy jest stosowanie odpowiednich dodatków. Jako ozdoby dobrze się sprawdzą różnego rodzaju liście ziół i warzyw takich jak bazylia, pietruszka czy szpinak. Piękna potrawom dodadzą również orzechy, jadalne kwiaty, ziarenka przypraw czy sosy tworzące unikalne wzory. 

Odpowiednie talerze i sztuka nakładania potraw

Talerz stanowi dobre tło do każdej potrawy. W sklepach znajduje się wiele różnych kształtów, rozmiarów, kolorów i stylów zastawy stołowej. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Jeśli serwujemy wielobarwną potrawę, warto postawić na neutralne kolory talerzy. Ciekawostką jest to, że profesjonalni kucharze rzadko sięgają po niebieską zastawę, ponieważ kolor ten nie występuje naturalnie w jadalnym pożywieniu – według nich jedzenie wygląda na takim talerzu mniej atrakcyjnie. 

Jak układać składniki na talerzu? Jako bazę powinniśmy zastosować upłynnione produkty, ponieważ łatwo się przemieszczają po spodku. Dopiero na nich możemy ułożyć pokrojone mięso czy warzywa. W przypadku drobnego jedzenia i małych przekąsek warto je podawać w nieparzystych liczbach – na talerzu będzie lepiej wyglądało siedem krewetek, a nie sześć. 

Zobacz także: http://cooltural.pl/inspirujace-trendy-2021-wedlug-pinterest/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here