pulsometr
fot. pixabay.com

Bieganie jest bardzo modne i wiele osób coraz mocniej angażuje się w ten sport. Chcąc usprawniać swoje treningi poszukują również sprzętów, które im to umożliwią. Jednym z nich jest pulsometr, który ułatwia nam pozyskanie informacji o jakości naszego treningu.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jaki-pulsometr-wybrac-dla-biegacza-amatora/

Dla kogo pulsometr

Świetnie sprawdzi się dla każdej osoby, która chce znać dokładne informacje na temat wyników swojego treningu. Niegdyś to urządzenie było wyłącznie dla osób zaawansowanych, które chciały wiedzieć dokładnie jak przebiegał ich trening, a także co muszą poprawić, by uzyskać lepsze wyniki.

To gadżet, który obecnie przydaje się wielu biegaczom, zwłaszcza tym, którzy praktykują wszelkie treningi tempowe, interwały oraz podbiegi. W nich właśnie tętno odgrywa największą rolę, a więc pulsometr umożliwi kontrolowanie go.

Co mierzy pulsometr?

Podstawowe funkcje pulsometru to obliczanie aktualnego tętna. Ale również można je dostosować do swoich parametrów, a więc ustawić wiek oraz płeć. Urządzenie wówczas wyznaczy nam tętno maksymalne, a także pozwoli ustawić progi, które jeśli przekroczymy, wówczas nas o tym poinformuje.

Nowoczesne pulsometry również pozwalają ocenić poziom naszej wydolności, a także zasygnalizują spadek formy. Dodatkowe funkcje, które w nim znajdziesz to pomiar czasu całego treningu, rejestrowanie przebytego dystansu oraz śladu na mapie na podstawie wbudowanego GPSa, a także rejestrowanie wysokości, na których się aktualnie znajdziemy, licznik spalonych kalorii, obliczanie kadencji oraz wirtualny partner treningowy.

Pulsometr to świetny gadżet, który pozwoli ci na mierzenie efektywności swoich treningów, a także sprawdzanie swoich postępów. Dzięki niemu zdecydowanie biega się przyjemniej oraz łatwiej, gdyż wiemy dokładnie jak wyglądał nasz trening, a także jesteśmy świadomi tego, co musimy poprawić.

Dobry pulsometr będzie cię również motywował do czynienia postępów, a także do chwalenia się swoimi wynikami przed innymi. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla amatorów jak i dla zaawansowanych biegaczy.

Przeczytaj też: http://cooltural.pl/platformy-wibracyjne-o-chodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here