skakanka

Skakanka od dawna  kojarzona była wyłącznie z zabawką dla dzieci. Dzisiaj postrzegana jest jako efektywny sprzęt do wykonywania ćwiczeń typu cardio. Skakanie to bardzo efektywny trening, który umożliwia spalanie kalorii, a także zgubienie zbędnych kilogramów. Wbrew pozorom nie ćwiczymy wyłącznie mięśniami nóg, ale aktywujemy pracę naszego całego ciała. Właśnie na tym polega fenomen wykonywanie ćwiczeń na skakance. Na czym dokładnie polegają ćwiczenia? Dlaczego warto skakać na skakance? Jakie korzyści płyną z wykonywania ćwiczeń na skakance? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/skakanka-najprostszy-sprzet-treningowy/ 

Ćwiczenia na skakance – na czym polegają? 

Ćwiczenia na skakance mogą stanowić trening autonomiczny, a także mogą być wykonywane jako uzupełnienie treningu lub rozgrzewka. Skakanie na skakance może być świetnym prowadzeniem do rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ponieważ może być wykorzystane jako urozmaicenie między kolejnymi rundami treningu siłowego. 

Skacząc na skakance można wykonywać skoki na jednej nodze, naprzemiennie lewą i prawą nogą, obunóż, a także unosząc kolana wysoko. Możliwości i ćwiczeń jest naprawdę dużo. Skakankę można wykorzystać również do wielu ćwiczeń rozciągających.

Skakanka – dlaczego warto na niej skakać? 

Skakanka to jedno z najbardziej niedocenianych przyrządów do ćwiczeń. Mało kto wie, ale może ona być bardziej skuteczna, niż inne formy ćwiczeń cardio. Jedne z badań wykazały, że mężczyźni, którzy spędzili 10 minut na skakance codziennie przez 6 tygodni, nie tylko poprawili sprawność układu sercowo-naczyniowego, ale też zwrócili mi kilka zbędnych kilogramów. Z kolei mężczyźni, którzy spędzili 30 minut wykonując jogging w tym samym okresie czasu, zdobyli takie same rezultaty, jednak przez poświęcenie większej ilości czasu. Skakanka pozwala też na spalenie większej ilości kalorii, wzmacnia kondycję i gęstość kości, a także zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca. 

Skakanie na skakance – jakie korzyści z tego płyną? 

Najważniejsze korzyści płynące ze skakania na skakance to: 

  • bardzo szybkie spalanie kalorii – pół godziny trening pozwala na spalenie 300 – 400 kalorii
  • poprawa kondycji ruchowej i równowagi
  • usprawnienie pracy sercowo-naczyniowej
  • pobudzenie pracy serca
  • normalizacja ciśnienia krwi
  • lepsze dotlenienie całego organizmu
  • wzmocnienie gęstości kości i profilaktyka osteoporozy, a także częstych złamań

Co więcej największą, poza wymienionymi zaletą płynące ze skakania na skakance jest wykonanie treningu w dowolnym miejscu na ziemi. Trening może być wykonywany zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Może być wykonywany przez dzieci oraz dorosłych. Obecnie mamy z szeroką możliwość wyboru skakanek profesjonalnych, które posiadają wbudowany licznik spalonych kalorii czy ilość skoków. 

Zobacz też: http://cooltural.pl/trx-czym-polega-sa-zalety-wykonywania-tego-rodzaju-cwiczen/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here