bielizna menstruacyjna
fot. Pixabay.com

Bielizna menstruacyjna zaczyna być coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla miesiączkujących kobiet. Staje się ekologiczną alternatywą dla kubeczków menstruacyjnych, a także podpasek czy tamponów. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Zapraszamy Panie do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/bielizna-menstruacyjna-alternatywa-dla-osob-miesiaczkujacych/

Bielizna menstruacyjna – co to takiego?

Zastanawiasz się nad zamianą tradycyjnych podpasek czy tamponów na bieliznę menstruacyjną, ale obawiasz się tego rozwiązania? Niepotrzebnie! Producenci przekonują, że jest ona niezawodna, a może służyć nawet przez 10 lat. Jak widzisz więc, inwestycja w nią może okazać się opłacalna, zarówno pod względem finansowym, jak i ekologicznym.

Celem bielizny menstruacyjnej jest właśnie wyeliminowanie konieczności korzystania z produktów ochronnych podczas miesiączki. Czyli tak naprawdę korzystając z niej, rezygnujemy zupełnie z tamponów i podpasek. Wiele kobiet jednak ma obawy, co do jej skuteczności i wytrwałości, zwłaszcza jeśli zmagają się z obfitym krwawieniem menstruacyjnym. Dlatego też na korzystanie z niej decydują się podczas lżejszych dni miesiączki. Podczas obfitego krwawienia korzystają natomiast nadal z podpasek lub tamponów.

Majtki menstruacyjne wyglądają jak zupełnie normalne majtki. Komfort ich noszenia jest identyczny z komfortem noszenia normalnej bielizny. Mają one jednak dodatkowe warstwy ochronne w okolicach krocza. Specjalna tkanina, z której są zbudowane, wchłania krwawienie. Można je więc prać wielokrotnie i używać tyle razy, ile będzie to konieczne w ciągu miesiączki.

Bielizna menstruacyjna – dlaczego warto?

Majtki menstruacyjne potrafią utrzymać krwawienie w objętości do dwóch tamponów. Chronią przed wilgocią, są komfortowe i wygodne w noszeniu. Poza tym specjalnie skonstruowana warstwa ochronna naprawdę zabezpiecza przed wyciekami i plamami.

Dla każdej z nas, której nieobojętny jest los naszej planety, to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Warto więc je wypróbować także z tego względu. Poza tym są one mniej drażniące i inwazyjne niż tampony, a zdecydowanie wygodniejsze niż podpaski. W porównaniu do kubeczka menstruacyjnego z kolei są mniej brudzące i zdecydowanie wygodniejsze.

Jeśli ciągle się wahasz, spróbuj używać bielizny menstruacyjnej wymiennie z tamponami czy podpaskami. Na początku możesz korzystać z niej tylko wówczas, gdy jesteś w bezpiecznej sytuacji, sama w domu i nie planujesz żadnych wyjść. Wówczas możesz najlepiej przetestować jej działanie.

Zobacz też: http://cooltural.pl/zalozyc-prowadzic-kompostownik/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here