windykator

Zawód windykatora nie jest powszechnie kojarzony z czymś pozytywnym. Osoba wykonująca taką pracę wśród społeczeństwa Jest uznawana za kogoś i negatywnego. Co może grozić dłużnikowi, który ma starcie z windykatorem? Co należy do obowiązków takiej osoby? Czy naprawdę taki diabeł straszny jak go malują? Być może jest to zawód, który Ci się spodoba i sam podejmiesz kroki, aby nim zostać. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/windykator-jak-wyglada-praca/

Co będzie należało do Twoich obowiązków?

Do twoich głównych zadań będzie należało doprowadzenie do sytuacji, w której dłużni zwróci swoje zobowiązania finansowe. Twoim klientem będzie wierzyciel takiego dłużnika. Zwraca się on do ciebie wraz z wyrokiem sądu, rachunkiem czy fakturą. Twoim zadaniem jest wykonanie legalnym sposobem czynności, które skłonią dłużnika do zapłaty należności. Pracować będziesz zarówno w terenie jak i stacjonarnym biurze.

Czego nie wolno Ci robić jako windykator?

Osoba na takim stanowisku posiada znacznie mniejszy uprawnienia niż tradycyjny komornik. Przede wszystkim nie posiada prawa zajmowania mienia dłużnika. Nie może on odebrać mu ani własności pieniężnej, ani żadnej innej. Innym wypadku windykator nie ma dostępu do konta bankowego dłużnika. Nie możemy zająć ani złotówki z jego pensji, renty czy emerytury. Zabroniony jest również wyniesienie z domu przedmiotu, nawet najmniej wartościowego. Nie jest to nasza rola. Chociaż mamy prawo bezpośrednio zwracać się do dłużnika, nie możemy przekraczać pewnych granic. Nie mamy prawa chodzi do domu dłużnika, kiedy sobie tego nie życzy.

Co dodatkowo możemy robić w ramach swojej pracy?

W ramach swojej pracy mamy prawo do nawiązywania kontaktu z równikiem. Możemy robić to bezpośrednio, za pomocą oficjalnych czy telefonicznie. Mamy prawo do wysyłania na jego adres domowy wezwań do zapłaty. Możliwe jest również informowanie go o zadłużeniu przez SMS czy mail. Możemy wykonywać do niego telefony i odwiedzać go, ale nie w nocy. Naszą rolą jest również podjęcie negocjacji w celu spłaty długu.

Zobacz też: http://moj-milion.pl/ile-zarabia-windykator/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here