marketing

Marketingowiec to popularny stanowisko pracy, które wybierane jest szczególnie przez młode osoby. Na takim stanowisku należy posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również cechy osobowości, które będą niezbędne w codziennej pracy. Marketingowiec to osoba, która musi wykazywać się kreatywnością, ale także analitycznym myśleniem. W jaki sposób zostać marketingowcem? Jakie wymogi związane są z takim stanowiskiem pracy? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-zostac-marketingowcem-jakie-sa-wymagania/ 

Czy studia marketingowe są konieczne? 

Z pewnością po specjalnych kierunkowych studiach będzie nam zdecydowanie łatwiej znaleźć pracę na takim stanowisku. Natomiast nie są one obowiązkowe do podjęcia zawodu. Dużo bardziej w czasie rozmowy kwalifikacyjnej przyda się ogólna wiedza dotycząca marketingu. Marketing wymaga działań na wielu polach, nie tylko znajomości branży, ale również socjologii i psychologii. Doświadczenie wymienionych specjalizacjach może być ogromną zaletą i pomóc w znalezieniu pracy w marketingu. 

Jeśli chodzi jednak o same studia, przede wszystkim warto wybierać kierunki ekonomiczna biznesowe. Nie musi być to stricte marketing. Obecnie coraz popularniejsze stają się kierunki związane z branżą social media. Marketing internetowy to jeden z najważniejszych aspektów związanych ze sprzedażą, produktem oraz promowanie marki. 

Kompetencje miękkie ważne w pracy marketingowca 

Kolejną ważną kwestią, która powinna być istotna dla osób chcących podjąć pracę w marketingu są umiejętności. Im więcej kompetencji miękkich posiadamy, tym większe są szanse na zdobycie stanowiska w branży marketingowej. Marketingowiec powinien cechować się: 

  • kreatywnością
  • analitycznym myśleniem
  • dobrą organizacją pracy
  • odpowiedzialnością
  • umiejętnością pracy w stresie
  • oceną ryzyka 
  • zdolnościami negocjacyjnym
  • umiejętnością pracą w zespole 

Jak zdobyć pierwszą pracę w marketingu?

Bez względu na to czy jesteś właśnie po studiach marketingowych, czy po latach funkcjonowania w innej branży, powinieneś poznać podstawowe zasady, które ułatwią ci znalezienie pracy w marketingu. Założenie, że kierunkowy studia będą w stanie wszystko załatwić jest błędne. Do tej pracy liczy się doświadczenie i umiejętności. Firmy chętnie zatrudniają kogoś, kto posiada już jakieś doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Takiego powodu warto już w czasie studiów próbować nabywać doświadczenia w branży związanej z marketingiem. 

Zobacz też: http://cooltural.pl/kosmetyki-wlosow-silikonami/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here