Ciuchy online

Od kilku lat Internet stał się jedną z najczęściej odwiedzanych przestrzeni handlowych. Trudno dziś sobie wyobrazić człowieka w wieku do 50 roku życia, który nigdy nie dokonał żadnego zakupu w sieci. Obecnie ludzie w sieci kupują wszystko, a więc między innymi: książki, programy komputerowe, laptopy, sprzęt RTV, sprzęt AGD, samochody, wyjazdy zagraniczne, meble, a nawet żywność czy ciuchy online.

Wielką popularnością cieszą się obok sklepów internetowych również różnego rodzaju giełdy, czy też aukcje internetowe, na których również możemy kupić niemal wszystko. Wiele sklepów oferujących swój asortyment jedynie w sklepach stacjonarnych po wejściu z towarem do internetu znacznie powiększyło swoje obroty i zyski. Dla niektórych sklepowych asortymentów możliwość ich sprzedaży w internecie stała się hitem i pozwoliła sklepom stacjonarnym podwoić swoje zyski. Z internetem wiąże się jednak pewne ryzyko. Pojawiły się osoby, które wykorzystywały zdalny sposób zawierania transakcji i w sposób nieuczciwy pobierały te osoby opłaty za towar, aby później go nie wysłać. Organa ścigania jednak zaczęły dysponować coraz lepszymi technologiami. Pozwoliło to uchwycić wielu nieuczciwych handlowców i postawić im zarzuty związane z wyłudzeniami środków finansowych poprzez oferowanie produktów w sieci i niewywiązywanie się z zawieranych transakcji.

W związku z możliwością zakupu w internecie wielu produktów warto się przyjrzeć niektórym z nich. Oraz spojrzeć na szanse i zagrożenia związane z handlem w Internecie.

Ciuchy online czyli ubrania z internetu

Spoglądając na branżę odzieżową i działające w sieci sklepy odzieżowe oraz aukcje internetowe oferujące odzież można się spotkać z kilkoma zjawiskami. Pozwalają one uznać wyższość sklepów stacjonarnych nad internetowymi.

Po pierwsze, wśród producentów odzieży obowiązują różne tabele rozmiarów. Rozmiar 42 u producenta A, może być rozmiarem 44 u producenta B i rozmiarem 41 u producenta C. Kupując zatem przez internet warto dokładnie poczytać o obowiązującej w danym sklepie tabeli rozmiarów. Warto także spojrzeć na opinie innych użytkowników, czy też klientów sklepu. Warto także, przygotować się na możliwą konieczność wymiany zakupionego towaru na rozmiarowo większy lub mniejszy. Niestety zakupy w internecie uniemożliwiają dokonania przymiarki w momencie zakupu.

Po drugie zdjęcia towaru oferowanego w sieci nie zawsze oddają dokładnie barwę i odcień zakupowanego elementu odzieży. Coś, co ze zdjęcia wydaje się bordowe, może okazać się krwawo czerwone. W wyniku takiego zakupu klient może czuć się rozczarowany. Dlatego warto i w takiej sytuacji nastawić się na konieczność zwrotu lub wymiany towaru.

Zaletami dokonywania zakupów ubrań w sieci bez wątpienia są ceny, które z reguły są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Ciuchy online są także zwykle oferowane w szerszej gamie rozmiarów i kolorów niż ma to miejsce w wielu sklepach stacjonarnych. Dodatkowo zaznaczyć należy, że internet daje możliwość zakupu ubrań nie tylko oferowanych na rynku polskim, ale również na rynkach całego niemal świata i to stanowi o głównej przewadze zakupów w sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here