Długie czy krótkie płetwy do nurkowania

Na półkach sklepowych dostępne są długie i krótkie płetwy do nurkowania. Aby wybrać odpowiednie modele warto poznać wady i zalety poszczególnych modeli. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na co zwrócić szczególną uwagę.

Płetwy długie i krótkie – co trzeba wiedzieć?

Płetwy najlepiej dobierać biorąc pod uwagę posiadaną masę. Jak łatwo się domyślić im większą masę posiadamy, tym oczywiście twardsze płetwy można wybrać. Porównując dostępne na rynku modele, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonane są płetwy.

Krótkie płetwy zaprojektowane są w taki sposób, aby nie stawiały zbyt dużego oporu podczas nurkowania. Warto wspomnieć jednak o tym, że twarde i długie płetwy zapewniają dość dużą siłę napędową. Przy długich płetwach zmniejsza się z kolei sterowność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dość ciężko w nich manewrować. Długie płetwy znacząco poprawiają pracę nóg. Jest to idealny wybór dla osób, które poprzez nurkowanie chcą znacząco wzmocnić swoje mięśnie. Przy długich płetwach znacząco zwiększa się oczywiście prędkość.

Jakie płetwy wybrać dla początkujących?

Dla osób początkujących zdecydowanie najlepszym wyborem są długie i miękkie płetwy do nurkowania. Największym atutem miękkich płetw jest to, że nie męczą one tak bardzo nóg, dlatego też możne je stopniowo wyrobić do dłuższego pływania.

Miękkie płetwy zaprojektowane są w taki sposób, aby poprawić sterowność. Przy twardych i długich płetwach osoby początkujące mogą mieć mniejsze lub większe problemy, aby uzyskać pełną kontrolę pod wodą.

Jakie płetwy dla dzieci?

Wbrew pozorom nurkować mogą nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Płetwy dla najmłodszych nurków zbudowane są w nieco inny sposób, niż modele dla starszych. Dziecięce płetwy powinny posiadać możliwość regulacji, dzięki czemu można je szybko dopasować do ciągle zmieniającej się stopy dziecka. Dzięki regulacji nie trzeba co sezon inwestować w nowe modele.

Płetwy do nurkowania są idealnym wyborem dla tych dzieci, które chcą nauczyć się pływać. Regulowane płetwy można założyć na buty i gołe stopy, dzięki czemu można bez problemu pływać w otwartych akwenach i w basenach. Najlepiej postawić na markowe płetwy od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Płetwy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here