Fenomen wegańskich kosmetyków

Podbijają rynek kosmetyczny. Zachwycają największe gwiazdy showbiznesu, ale także zwykłe kobiety, dla których los zwierząt jest bardzo ważny. O czym mowa? Oczywiście o kosmetykach wegańskich do ciała, które w tym momencie dostępne są już praktycznie wszędzie. Ich popularność jest teraz bardzo wysoka i cały czas wzrasta.

Czym są wegańskie kosmetyki?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu panowała moda na koreańską pielęgnację. Później przyszedł czas na zwrot w stronę naturalnych preparatów, który szybko przeobrażono w coś jeszcze ciekawszego – modę na pielęgnacyjny weganizm. Kultywowały ją znane influencerki, w ten sposób nakręcając inne kobiety na dokonanie pewnych zmian.

Kosmetyki wegańskie do ciała wyzbyte są z jakichkolwiek substancji pochodzenia zwierzęcego. Nie testuje się ich również na zwierzętach. A mało kto jest świadom tego, jak wiele żywych istot może ucierpieć podczas produkcji zaledwie jednego preparatu.

Skąd wzięła się ich popularność?

Oczywiście największy na nią wpływ miały media społecznościowe. Najsłynniejsze influencerki bardzo chętnie przyznają się do stosowania diet wegańskich, a jeszcze lepszy odbiór uzyskują, gdy głoszą wszem i wobec, że korzystają wyłącznie z wegańskich kosmetyków do ciała. Często robią to jedynie dla własnych korzyści, jednakże zupełnie przy okazji zbawiają świat. Niezależnie od motywów postępowania, warto popularyzować wegańską pielęgnację.

Ideę wegańskiej pielęgnacji promują również najsłynniejsze gwiazdy – m.in. Adriana Grande, która od lat bierze czynny udział w różnorodnych akcjach mających na celu ochronę zwierząt. Świadomość społeczna stale rośnie. Zwykli ludzie też chcą już kupować kosmetyki wegańskie do ciała. W Wielkiej Brytanii stanowią one 6% wszystkich produktów pielęgnacyjnych na rynku. Wynik imponuje!

Nie tylko do ciała

Mimo iż wśród tych produktów największą furorę robią kosmetyki wegańskie do ciała – te przeznaczone do codziennej pielęgnacji – to jednak na rynek wprowadzane są również wegańskie preparaty do makijażu. Jedną z ich producentek jest znana makijażystka Kat von D.

Zamiast kwasu karminowego wykorzystuje ona w swoich produktach zupełnie naturalne barwniki. Jednym z nich jest… burak! Jak się okazuje, doskonale sprawdza się w rozmaitych szminkach i pomadkach, nadając im piękny i głęboki odcień.

Kosmetyki wegańskie do ciała znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here