Legowiska dla zwierząt – jak wybrać?

Zwierzęta w domu to dodatkowe obowiązki. Zwierzaka nie tylko trzeba nakarmić, ale również należy zadbać o jego zdrowie, zabawę oraz wypoczynek. Suplementy, dobrej jakości karma, obroża przeciw kleszczom oraz systematyczne wizyty u weterynarza pomogą zatroszczyć się o stan naszego pupila. Czas zabawy zorganizujemy, kupując zabawki dla psa lub kota. Wypoczynek natomiast najlepiej zapewnić, wybierając odpowiednie legowisko dla zwierzaka.

Legowiska dla psa i kota – na co zwrócić uwagę?

Poszukiwanie idealnego legowiska dla kota lub psa może zająć nieco czasu. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że użytkowanie posłania dla zwierząt będzie bardziej praktyczne.

Materiał, z którego zostały wykonane legowiska dla psa lub kota, powinien być odporny na zabrudzenia i łatwy w utrzymaniu czystości. Zwierzak niejednokrotnie po spacerze rzuci się od razu na posłanie, co może wiązać się z naniesieniem na nie różnego typu zabrudzeń. Materiałem względnie odpornym na zanieczyszczenia jest poliester.

legowisko

Legowiska dla kota lub psa powinny mieć także odpowiedni rozmiar. Tak jak w przypadku kota większość modeli ma uniwersalne wymiary, tak w przypadku psa wszystko zależy od rasy. Mniejsze zwierzaki zadowolą się niewielkim posłaniem, jednak większy pupil musi mieć odpowiednią ilość miejsca, aby wygodnie rozciągnąć się na legowisku. Jeżeli posłanie będzie za małe, psiak może zniechęcić się do spania na nim.

Legowiska dla psa lub kota powinny być miękkie, wypełnione sprężystą gąbką. Zwierzaki, które uwielbiają spać na kanapach lub fotelach, szybciej przekonają się do miękkiego posłania niż do zwykłego koca położonego bezpośrednio na podłodze.

W przypadku legowiska dla kota na rynku dostępne są również modele, które można umieścić bezpośrednio na parapecie (ze specjalnymi silikonowymi antypoślizgowymi podkładkami) lub też na kaloryferze (ze specjalnym stelażem). Z tego drugiego rozwiązania koty najchętniej korzystają w okresie zimowym.

Alternatywą dla legowiska dla psa lub kota jest domek-budka. Czasami wersje dla kota dodatkowo wzbogacone są o drapak lub półeczkę do wylegiwania się po wyczerpującej zabawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here