ćwiczenia w parach

Coraz więcej osób decyduje się na ćwiczenia w parach. Trening z naszą drugą połową to nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu, ale również buduje silne więzi.  Może być tez naszą wspólną pasją. Wspólne ćwiczenia z partnerem poprawia więzi, ponieważ dążymy do wspólnego celu.

Od czego w takim razie zacząć?

Przede wszystkim zaczynamy od rozgrzewki. Możliwości na wspólną rozgrzewkę jest bardzo wiele. Możemy ćwiczyć kiedy chcemy i gdzie chcemy. Jeśli lubimy ćwiczyć w domu, to bardzo dobrym pomysłem będzie taniec w parze. Jeśli jednak chcemy to możemy zrobić rozgrzewkę osobnie. Dobrym sposobem, aby się rozgrzać jest wykonywanie wykroków bocznych, skrętów bioder w siadzie oraz pajacyków. To ja będzie wyglądał nasz trening zależy tylko od naszej pomysłowości. Ważna jest przede wszystkim praca zespołowa. Może to być na przykład plank oraz podtrzymywanie pozycji w przysiadzie. Trening  w parze warto wzbogacić o ćwiczenia na brzuch, nogi i pośladki, ale również na plecy i ramiona.  Początki mogą być trudne, dlatego od początku powinniśmy wyznaczyć wspólny cel. Każda para powinna wybrać ćwiczenia zgodnie z naszymi możliwościami. Ćwiczenia w parach umożliwiają przede wszystkim trening siłowy, rozciąganie mięśni i relaksację, ale trenujemy również współpracowanie z partnerem i nabieramy do niego większego zaufania.

jakie ćwiczenia we dwoje możemy wykonywać

Najprostszymi ćwiczeniami z partnerem, to wykonywanie przysiadów z przybijaniem „piątki”, pompki na kolanach partnera, który jednocześnie będzie wykonywał spięcia brzucha czy też zakroki z trzymaniem się za przeciwną rękę. Zagwarantują nam one na pewno również dużo zabawy i śmiechu. Ćwiczenia te najlepiej powtórzyć kilka razy na przykład dwie lub trzy serie po dziesięć powtórzeń. Gdy natomiast będziemy gotowi to możemy zwiększyć poziom na zaawansowany. Czyli możemy zwiększyć ilość serii z liczbą powtórzeń. Warto też pamiętać o rozciąganiu, które możemy wykonać na sam koniec naszego treningu.

Dodatkowo na pewno bardzo dobrze sprawdzi się jogging na świeżym powietrzu. Możemy również wybrać się na siłownię. Najważniejsze jest jednak, abyśmy wybrali ćwiczenia, które będą odpowiadały obu stronom. Warto również pamiętać, że nie możemy zmuszać do wysiłku drugiej osoby. Chodzi przecież o to, aby obie strony czerpały z tych ćwiczeń maksimum przyjemności. Trenując we dwoje, mamy większe szanse na przejście przez cały program treningowy. Kiedy ćwiczymy razem to wysiłek fizyczny jest większy, ponieważ jedna osoba motywuje drugą. Dzięki temu łatwiej i szybciej uzyskuje się efekty w postaci szczupłej sylwetki i utraty zbędnych kilogramów. Jak widać ćwiczenia w parach mają bardzo wiele zalet.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here