Hnatle, czy kettlebells co lepsze?

Trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek siłownię, bez hantli i kettlebell. Są niewielkich rozmiarów, ale potrafią być bardzo ciężkie. Dzięki nim trening staje bardziej efektywny. Są to akcesoria, które są wykorzystywane podczas ćwiczeń rozwojowych, ogólnych, siłowych, aerobowych, podczas rehabilitacji i w fitnessie. Ich zastosowanie jest szerokie.

Hantle i kettlebell, czym się różnią od siebie?

W budowie ciężarów ważne jest, żeby rączka nie zawierała żadnych wystających elementów i łączeń. Najważniejszy jest pewny chwyt.

W kettlebells środek ciężkości jest umieszczony w innym miejscu, niż w hantlach. Ćwiczenia z wykorzystaniem kettlebells są bardziej wymagające, dodatkowo mają większe możliwości, są bardziej wszechstronne niż hantle. Od naszych oczekiwań co do treningu, zależy wybór obciążenia.

W przypadku, gdy zależy nam na rozbudowaniu mięśni, to hantle będą lepszym rozwiązaniem. Ze względu na to, że dają duże możliwości ćwiczenia tylko wybranych partii mięśni. Wykonując ćwiczenia z hantlami nie musimy angażować pozostałych mięśni, oprócz tych które chcemy rozbudować.

Hantle i kettlebell, co lepiej się sprawdza podczas treningu?

Jeżeli zależy nam na treningu całego ciała, należy wybrać kettlebells. Zazwyczaj na ten rodzaj obciążenia decydują się kobiety. Dzięki swojej budowie, angażują wszystkie kluczowe partie mięśni, co wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu.
W przeciwieństwie do hantli ich środek ciężkości jest niewyważony, dlatego utrzymywanie kuli w równowadze angażuje większość mięśni jednocześnie. Kettlebell jest doskonałym przyrządem do wymodelowania sylwetki.

W sytuacji, gdy zależy nam na budowaniu siły, cieżko jest jednoznacznie powiedzieć co jest lepsze, czy hantle, czy kettlebells. Gdy wdrażamy do treningu ćwiczenia z użyciem kettlebells poza budowaniem samej siły, poprawiamy swoją wytrzymałość i wydolność organizmu. Dzieje się tak, ponieważ tempo takiego treningu dużo większe, niż treningu z tradycyjnymi hantlami.

Podczas treningu z kettlebells, zwiększa się siłę uchwytu dłoni. Czemu? Ponieważ rączka odważnika jest szersza niż rączka hantli, dlatego dłoń musi wykonać większą prace, aby ją utrzymać.

Przeczytaj też: http://cooltural.pl/drazki-porecze-czym-sie-roznia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here