markowa odzież

Często zadajemy sobie pytanie czy lepiej kupić sobie markową odzież czy też może za zwykłą koszulkę bez logo znanej firmy zapłacimy mniej i będzie tak samo dobra. Odpowiedź jak zwykle to bywa leży po środku i jeśli ktoś decyduje się na zakup ubrań bez loga znanej firmy to musi liczyć się także z konsekwencjami, a te tutaj bywają nieraz okrutne. Markowa odzież w dalszym ciągi jest postrzegana przez otoczenie jako wyraz przynależności do wyższej klasy społecznej.

Markowa odzież dla dzieci i młodzieży

Przykładem mogą być ubrania, które nie są markowe i noszą je dzieci w szkołach. Zazwyczaj rodzicie, którzy wiadomo, że starają się jak najlepiej dla swoich dzieci niestety muszą kupić swojemu dziecku buciki nie jakiejś znanej marki tylko podrzędnej. Dzieci w wieku gimnazjalnym bywają okrutne i czasami bardzo bezpośrednie. Dzieje się to od bardzo dawna.

Kiedyś markowa odzież nie była aż tak istotna i jeśli ktoś miał gorsze ubrania, ale był fajny to często nikt na to nie zważał. Lubiło się osobę za to jaka jest, a nie za to co nosi. Aktualnie jednak rzeczywistość jest okrutniejsza. Często idąc niedaleko szkoły podstawowej widzę jak inne dzieci śmieją się z kogoś, a to dlatego, że plecak nie taki, że koszulka za szara i tak dalej. Nie ma się co dziwić ale jeśli dzieci są uczone od małego, że co markowe to najlepsze. Jeśli ktoś ma inne to jest gorszy. Za takie rozumowanie powinniśmy ich winić rodziców.

Gdzie kupić markowe ubrania?

Markowa odzież nie jest już tak trudno dostępna jak kiedyś. Teraz udając się do sklepów z drugiej ręki można bardzo często znaleźć oryginalne markowe ubrania za dużo niższą cenę. Kupowanie w lumpeksach jest także sztuką. Każdy kto tam kupuje wie, że wertowanie ubrań to nie jest łatwa sprawa. Jeśli już wybieramy się do takiego sklepu to na pewno nie na zasadzie wejść i wyjść. Warto poszukać i to naprawdę dokładnie. Z jednej strony jest to strata czasu dla niektórych osób.

Z drugiej jeśli się pomyśli, że naprawdę można tam znaleźć bardzo znane marki i to tańsze 10 razy no to się to opłaci. Tak jak wspomniałem jeśli ktoś już się zdecyduje na szukanie w sklepach z drugiej ręki to musi mieć czas i chęci. Możemy również rozejrzeć się za outletami. To sklepy, w których producenci sprzedają swoje produkty. Często można tam trafić na okazje w postaci tańszych ubrań z zeszłorocznych kolekcji.

Moda na markową odzież

Markowa odzież jest tak zmienna jak moda, która o prostu przemija. Często markowe ubrania utrzymują się na dłużej na topie. Często jest to wina cen, bo jeśli produkt nawet nie jest jakoś super często kupowany, a jednak ma wysoką cenę to dla przeciętnej osoby jest on trudno dostępny. Często możemy się spotkać z błędnym spostrzeżeniem mówiącym, że co droższe to lepsze. Niestety tak właśnie wygląda obecne podejście do ubrań. Markowa odzież obecnie zalewa rynek i to z każdej strony. Znane marki nie tylko są sprzedawane w swoich firmowych sklepach. Także coraz więcej sklepów mniej znanych wykupuje prawa do ubrań z lepszych marek w celach zarobkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

    • Fioła mają też rodzice, którzy scigają się z innymi rodzicami, kto lepiej (czytaj: bardziej markowo) ubierze swoje dziecko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here