Mocowanie peruk oraz systemów włosów

Niekiedy zdarzyć się może, że nawet pomimo wielu kolejnych przymiarek oraz dostosowaniu zarówno grubości jak i wielkości bazy monofilamentowej do preferencji klienta, podczas wykonywania bardziej gwałtownych ruchów lub przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych peruka czy tupecik męski przejawia tendencje do przesuwania się lub nawet spadania. Jeżeli nie mamy możliwości lub czasu powierzenia jej ekspertom w celu modyfikacji, możemy postarać się problemowi temu zaradzić samodzielnie – wystarczy wykorzystać w tym celu specjalistyczne taśmy do peruk oraz systemów uzupełnień włosów lub też dedykowany tego typu wyrobom klej.

Ich aplikacja nie należy do nadmiernie skomplikowanych, wystarczy bowiem, że pokryjemy niewielką warstwą kleju wewnętrzną część bazy peruki, co z kolei sprawi, że o wiele lepiej będzie ona przywierać do powierzchni skóry głowy, jednocześnie nie powodując podrażnień czy reakcji alergicznych. Aby mieć pewność, że używamy odpowiedniego środka, warto przed zakupem zasięgnąć opinii eksperta, który biorąc pod uwagę ogólną wagę oraz wielkość naszej peruki będzie w stanie dokładnie określić typ substancji, która właściwie spełni powierzone jej zadanie.

Jeżeli jednak obawiamy się aplikacji bezpośrednio na głowę substancji chemicznych, możemy zdecydować się na rozwiązanie nieco prostsze, mające charakter wyłącznie tymczasowy. Jeśli pragniemy mieć pewność, że peruka nie przesunie się ani nie spadnie podczas ważnego spotkania lub kolacji w restauracji ze znajomymi, możemy ją podkleić dwustronną taśmą perukarską, dzięki czemu produkt będzie się utrzymywał we właściwej pozycji i pozostanie na miejscu nawet w sytuacji, gdy wykonywać będziemy dynamiczne ruchy lub też znajdować się będziemy na otwartej przestrzeni w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (takich jak choćby porywisty wiatr). Jeżeli mamy taką możliwość, warto jednakże nabyty produkt powierzyć specjalistom, którzy dokonają odpowiednich poprawek mających na celu zapewnienie, że wyrób pozostanie na naszej głowie niezależnie od sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here