stosowanie peelingu

Jak często należy używać peelingu, aby uzyskać pożądane efekty? Według zaleceń, peelingu nie należy stosować codziennie. Aby nie narazić naszej skóry powinniśmy stosować go 1-2 razy w tygodniu. Wszystko jednak zależy od typu naszej skóry oraz cery. Używanie peelingu jest bowiem kluczowe w kwestii pielęgnacji ciała. Nie przesadzajmy z jego używaniem, ponieważ może to doprowadzić do problemów skórnych. Nie wcierajmy z całych sił skóry, ponieważ to nie jest wcale dobry sposób na walkę z niechcianymi. Wręcz przewinie. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jak-czesto-stosowac-peeling/

Peeling wykonany samodzielnie czy gotowy peeling kupiony w drogerii? 

Jest to kwestia sporna. Znacznie większa ilość kobiet idzie na łatwiznę i kupuje gotowy produkt.  Za kosmetykami zrobionymi samodzielnie stoi przede wszystkim kwestia finansowa oraz fakt, że sama wybierzesz dokładnie składniki, których użyjesz do stworzenia kosmetyku do ciała lub twarzy. Kosmetyk zrobiony w zaciszu domowym, wykonany z naturalnych składników nie będzie w stani Ci zaszkodzić. Jeśli chodzi o gotowy sklepowy peeling powinniśmy uważnie czytać etykiety, żeby sprawdzić jaka jest jego zawartość? 

Korzyści wynikające ze stosowania peelingu do ciała i twarzy?

  • Są idealną bazą do dalszych zabiegów
  • Skóra jest idealnie oczyszczona, wygładzona i złuszczona
  • Usuwa martwy i zrogowaciały naskórek
  • Skóra odzyskuje dawny blask

Jak często stosować peeling?

Zależy wszystko od typu naszej skóry! Jeśli posiadasz skórę suchą lub normalną, możesz robić domowy peeling raz w tygodniu. Jeśli natomiast posiadasz skórę tłustą to możesz sobie pozwolić na dwukrotne peelingi. To samo tyczy się twojej cery. Staraj się jednak nie pocierać mocno skóry, ponieważ może to doprowadzić do obtarć, które będą sprawiały ból i dyskomfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here