makijaż
fot.: pexels.com

Makijaż jest jedną z najważniejszych czynności, wykonywanych przez kobiety każdego dnia. Wymaga on precyzji, odpowiedniego podejścia i poświęcenia trochę czasu. Oto kilka reguł, których należy przestrzegać, aby makijaż zawsze był udany.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/makijaz/

Przed każdym wykonywaniem makijażu, pielęgnuj skórę

Makijaż nie będzie udany i przynosił zamierzonych efektów, jeżeli wcześniej nie wykona się dogłębnego oczyszczenia twarzy. Osadzające się na twarzy zanieczyszczenia, ograniczają oddychanie skóry, a co za tym idzie – trwałość makijażu jest znacznie mniejsza. Dogłębne oczyszczenie skóry można wykonać za pośrednictwem kosmetyków złuszczających. Dzięki nim, będzie ona także gładsza.

Odpowiednie przygotowanie skóry makijażu, to także nawilżenie. W tym celu, przydatne będą produkty do pielęgnacji skóry, które sprawią, że podkład będzie się równomiernie rozprowadzał, a skóra twarzy będzie znacznie bardziej rozświetlona. Istotne jest to, aby produkty do pielęgnacji skóry dobrać w zależności od jej rodzaju czyli suchej, mieszanej lub tłustej.

Naturalny wygląd

To jak prezentuje się makijaż, nie zależy tylko od wybranych produktów. Wpływ na to może mieć także technika ich aplikacji. Przykładowo, nakładając podkład, warto nałożyć go na najważniejszych częściach twarzy. Następnie należy go rozprowadzić pędzlem. Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, podkład można wyrównać palcami.

Aby dłużej cieszyć się pięknym makijażem, można spryskać twarz wodą mineralną w sprayu. Należy to jednak robić z odpowiedniej odległości. Nie można zapominać również o tym, że to, jak prezentuje się makijaż zależy od używanych przedmiotów. Najczęściej są to pędzle, które należy czyścić przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu, będzie można się nie tylko dłużej cieszyć ich możliwościami, ale ograniczy się również ryzyko wystąpienia alergii lub uczuleń.

Istotne jest również to, aby każdego wieczoru zmywać makijaż. Umożliwi to skórze oddychanie oraz pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że to od kondycji skóry w dużej mierze zależy to, jak będzie prezentował się makijaż.

Przeczytaj też: http://cooltural.pl/ksztalt-twarzy-a-fryzura/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here