zatoki
fot. pixabay.com

Zapalenie zatok to bolesna i uciążliwa choroba. Wiem o tym każdy, kto choć raz jej doświadczył. Takich osób jest wiele. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które cierpią na przewlekłą formę tej choroby i zmagają się z nią długo i z częstymi nawrotami. Gdy wszystkie nieinwazyjne metody zawiodą pozostaje ostatnia szansa jaka jest endoskopowa operacja zatok.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/endkoskopowa-operacja-zatok/

Charakterystyka przewlekłego zapalenia zatok

Zapalenie zatok to często bagatelizowana choroba. Wiele osób uznaje ją za zwykły katar, który stosunkowo szybko mija. W rzeczywistości jednak jest ona bardzo bolesna i dokuczliwa, uniemożliwia normalne funkcjonowanie na co dzień. Szczególnie dokuczliwa jest jej przewlekła forma, kiedy zapalenie powraca często, regularnie i trudno jest złagodzić jego bolesne objawy.

Za przewlekłe uznaje się zapalenie, które trwa więcej niż 3 miesiące, ale tez także wtedy gdy błona śluzowa ulegnie trwałej deformacji. Z przewlekłym zapaleniem zatok łączy się szereg uciążliwych dolegliwości jak: kaszel, nieżyt gardła, zaburzenia powonienia i oczywiście charakterystyczne dla stanów zapalnych zatok nieżyt, ból głowy szczególnie przy pochylaniu, obrzęk śluzówki.

Endoskopowa metoda leczenia przewlekłego zapalenia zatok

Pierwszym krokiem w leczeniu zapalenia zatok jest antybiotykoterapia. Często jednak okazuje się ona nieskuteczna w przewlekłej formie zapalenia zatok. Znacznie lepsze efekty przynosi metoda endoskopowa, polegająca na usunięciu zdeformowanej błony śluzowej. Podczas zabiegu zatoki zostają także dodatkowo udrożnione, aby nie dopuścić do nawrotów choroby.

Przeczytaj też: http://cooltural.pl/warto-wykonac-eeg-glowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here