Poznaj powody rosnącej popularności kursów hiszpańskiego

Czy kurs języka hiszpańskiego może cieszyć się popularnością nie mniejszą niż ta, o której mówi się w kontekście nauki angielskiego lub niemieckiego? Przyglądając się obsadzie kolejnych zajęć mamy co do tego coraz mniej wątpliwości. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? Okazuje się, że źródeł popularności hiszpańskiego jest przynajmniej kilka.

Po pierwsze – zasięg języka

Język hiszpański jest zaliczany do najpopularniejszych języków świata. Często zdajemy się o tym zapominać, tymczasem korzystają z niego miliony osób na całej kuli ziemskiej. To wiodący język Ameryki Południowej i jeden z najważniejszych w Ameryce Środkowej. Jest też jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków w Stanach Zjednoczonych. Jego kursy są organizowane na każdym kontynencie, a popularnością ustępuje jedynie angielskiemu i chińskiemu.W przeciwieństwie do wielu innych języków obcych hiszpański nie jest postrzegany jako trudny dla Polaków. Jego ogromną zaletą jest choćby niewielki poziom skomplikowania gramatycznego i przyjemne brzmienie. Już po krótkim kursie hiszpańskiego można zrozumieć najważniejsze zwroty. Przełamanie bariery komunikacyjnej także nie zajmuje przy tym wiele czasu. Nauka hiszpańskiego jest, w związku z tym, chętnie wybierana przez te osoby, które lubią szybko obserwować efekty podejmowanych przez siebie wysiłków.

Po drugie – bogata kultura

Zdecydowana większość osób zapisujących się na kurs hiszpańskiego, myśli o nauce przede wszystkim jako na sposobie na poprawę własnej atrakcyjności na rynku pracy. Nie brakuje też kursantów myślących o łatwiejszym komunikowaniu się z ludnością miejscową podczas wycieczek. Często można jednak usłyszeć o osobach, które przekonała do nauki potrzeba lepszego poznania sztuki i kultury hiszpańskojęzycznej. Język ten jest jednym z najważniejszych w popkulturze, o czym można przekonać się choćby śledząc historię kina. To także jeden z wiodących języków świata muzyki.Nauka hiszpańskiego może pomóc także w rozwoju kariery naukowej. Hiszpańskie uczelnie chętnie przyjmują studentów z Polski, a życie w lokalnych ośrodkach akademickich jest na tyle tanie, że studiowanie nie jest problemem nawet dla osób o ograniczonych zasobach finansowych. Poziom życia w Hiszpanii jest zresztą na tyle wysoki, że wiele osób studiujących w tym kraju, decyduje się pozostać w nim na stałe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here