W jaki sposób poradzić sobie z odpadami wielkogabarytowymi?

Odpady wielkogabarytowe są to mówiąc najogólniej takie odpady, których nie da się zmieścić w zwykłych pojemnikach na śmieci. Są to takie przedmioty, jak stare tapczany, meble czy dywany. Problem z tego rodzaju odpadami pojawia się zazwyczaj w momencie remontowania mieszkania czy zmiany wystroju wnętrz. Spora część osób wciąż nie wie, w jaki sposób radzić sobie z tego typu artykułami, umieszczając je w miejscach kompletnie do tego nieprzeznaczonych np. wywożąc do lasu.

Zanim kupimy pojemniki wielkogabarytowe…

Zanim zdecydujemy się na zorganizowanie sobie przewozu odpadów wielkogabarytowych na własną rękę np. poprzez zaopatrzenie się w duże pojemniki plastikowe, zapytajmy w gminie jakie są warunki pozbycia się tego rodzaju artykułów z naszej posesji. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób selekcjonować odpady w gminie, w jaki sposób gmina pomaga w pozbywaniu się różnych odpadów i ogólnie co należy zrobić, aby wszystko odbywało się zgodnie z ekologią, prawem i dbaniem o czystość miejscowości.

A może Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Czasem oczekiwanie na działanie gminy może być zbyt długie. Warto wówczas samemu wywieźć śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W tym miejscu znajdują się wszelkiego rodzaju pojemniki plastikowe duże, do których całkowicie bezpłatnie można wyrzucać problematyczne śmieci. Częstotliwość odbioru przez gminę odpadów o dużych gabarytach może być bardzo różna, natomiast Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest dostępny zdecydowanie częściej, więc to rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze. Niekiedy dobrym pomysłem może być wystawienie starego tapczanu czy szafy na sprzedaż na stronie internetowej bądź też z propozycją na oddanie go za darmo, jedynie za wywiezienie go z posesji.

Pojemniki wielkogabarytowe – skąd wziąć?

Pojemniki plastikowe duże przeznaczone na artykuły dużych gabarytów można wynająć w odpowiednich firmach, zajmujących się wywożeniem tego rodzaju odpadów. Oczywiście można samemu zakupić tego rodzaju pojemnik, jednak często jest to kompletnie niepraktyczne, gdyż duże pojemniki plastikowe nie są potrzebne zbyt często. Odpady wielkogabarytowe pojawiają się bowiem na naszych posesjach dość sporadycznie, w przypadku remontów bądź zakupu nowych mebli

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here