Jak sprawić, aby wnętrze było przytulne?

Na charakter przestrzeni wpływa każdy element, choć kluczową rolę grają dodatki. Przy ich pomocy niskim kosztem można całkowicie odmienić charakter pomieszczenia – nadać jej surowości, elegancji, ale też przytulności. Co sprawi, że wnętrze nabierze przytulności i ciepła?

Kluczowy element dekoracyjny i funkcjonalny – tekstylia

Zastosowanie materiałów we wnętrzu da znakomity efekt. W przypadku tekstyliów warto poeksperymentować z fakturami i wzorami, by uzyskać pożądany wygląd pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również kolor – nawet ciężkie zasłony z grubego materiału, ale o pastelowej barwie będą prezentować się łagodnie i przyjemnie dla oka. Szczególnie atrakcyjnie wyglądać będą materiały futerkowe, a więc przede wszystkim poduszki. Warto rozważyć również opcję zakupu dywanu.

Dodatki, które podkreślą przyjazną i rodzinną atmosferę

Bez wątpienia elementem wystroju, którym można wyrazić siebie i ocieplić wnętrze są  ramki na zdjęcia. Fotografie na ścianach lub półkach dodadzą wnętrzu uroku. Niezwykle modnym jest skomponowanie ze sobą kilku, a nawet kilkunastu ramek o różnych rozmiarach, na jednej ścianie. Aby harmonia została zachowana, a wnętrze było spójne kompozycyjnie i estetyczne, należy wybrać ramki w podobnym stylu lub w różnych odcieniach jednego koloru. 

Na drugim miejscu są kwiaty – żywe i sztuczne. Żywe kwiaty bywają jednak wyjątkowo kosztowne i trudne w pielęgnacji. W przypadku osób, które nie mają środków na żywe kwiaty lub „ręki do roślin” – doskonałą alternatywą będą kwiaty sztuczne. Gotowe kompozycje lub pojedyncze kwiaty, które można ze sobą łączyć, można znaleźć m.in na agatameble.pl.

Kolor ma znaczenie

Jeśli wnętrze ma być przytulne, już na etapie wybierania farby do ścian należy podejmować przemyślane decyzje. Kolor ścian jest bowiem bardzo ważny w tworzeniu atmosfery w mieszkaniu. Decydując się na chłodne odcienie, m.in na szarości jest dużo trudniej uzyskać efekt „ciepłej”, domowej przestrzeni. Dużo łatwiej jest to osiągnąć przy ścianach w kolorze beżowym czy np. żółtych i pomarańczowych. 

Warto jednak pamiętać, że odpowiednimi dodatkami (zwłaszcza tekstyliami) nawet białe czy czarne, jednolite kolorystycznie wnętrze może zachwycać swoją przytulnością, nie tracąc przy tym na modernistycznym charakterze. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here