Śruby pasowane - najważniejsze fakty

Zdarzyło Wam się wielokrotnie – niestety – kupować nie do końca odpowiednie śruby? Teraz nie chcecie popełnić zaś tego błędu? Musicie natomiast niedługo zdecydować się na śruby pasowane? Co zrobić, żeby postawić na odpowiedniej klasy elementy złączne z tej konkretnej kategorii?

Staranne wykonanie

Warto zauważyć, że śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym ISO 7379 są pod wieloma względami bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane między innymi w trakcie budowy rozmaitych maszyn lub uwzględniając tworzenie nowych konstrukcji itp. Nierzadko są stosowane na przykład w elementach lokalizowanych na zewnątrz. Dlaczego? Zaraz się o tym dowiecie. Warto podkreślić, że śruby pasowane powstają z różnych komponentów. To między innymi stal węglowa. Poza tym mogą być również wykonywane ze stali nierdzewnej. Takie właśnie elementy są zaś bardzo odporne na korozję. W związku z tym mogą być stosowane w rozmaitych konstrukcjach lub maszynach lokalizowanych na zewnątrz.

Czym poza tym cechują się tego typu akcesoria? Są również żarowytrzymałe. Nie brakuje im eleganckiego wyglądu. Eksperci chwalą taki czynnik, że śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym są bardzo łatwe w kwestii obróbki oraz doprowadzenia do odpowiedniego stanu – pod kątem czystości itp. Te wszystkie aspekty powodują, że coraz więcej osób decyduje się na śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym, które spełniają normę ISO 7379 – jest ona natomiast zatwierdzona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która działa na rynku już od 1947 roku.

Co jeszcze jest tutaj istotne?

Jakie jeszcze informacje warto przyswoić na temat takich elementów złącznych? Posiadają one metryczny rodzaj gwintu. Takie akcesoria są zaliczane do grupy śrub z gniazdem sześciokątnym. Występuje tutaj klasa własności 12.9. Jak zaś śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym są zabezpieczone przed korozją? Fachowcy bazują nie tylko na głównym komponencie. Dodatkowo stosują również oksydowanie (zwane też czernieniem). Wszystko po to, aby ta właściwość była na optymalnym poziomie. Warto wspomnieć również o zakresie. Dla stali węglowej wynosi on M5 – M16. Jak to jest biorąc pod uwagę stal nierdzewną? Tutaj zakres kształtuje się od M6 do M20.

Jak wybierać elementy tego typu? Przede wszystkim trzeba zdecydować się na śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym spełniające normę ISO. Poza tym należy dobrać elementy złączne z tej grupy do konkretnego zastosowania. Między innymi biorąc pod uwagę gabaryty i parametry techniczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here