Tennessee Whiskey

Whisky to trunek znany i produkowany na całym świecie. Każdy z regionów wyróżnia się oryginalną recepturą i sposobem produkcji. Nie inaczej jest w przypadku trunków z Ameryki. Co warto wiedzieć na temat Tennessee Whiskey?

Whiskey a whisky – skąd wziął się podwójny zapis?

Na zapis ten nie każdy zwraca uwagę, jednak dla osób wtajemniczonych w historię whisky ma niemałe znaczenie. Określenie whiskey odnosi się bowiem do trunków produkowanych na terenie Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych. Nazewnictwo jest efektem wielowiekowej tradycji, która producenci wciąż kultywują. Od 1968 roku oficjalnie przyjętą nazwą trunku jest bowiem whisky. W ten sposób oznaczane są przede wszystkim alkohole ze Szkocji, Walii, Kanady czy Japonii. Nie ma więc obecnie podstaw do tego, by uznawać któryś z terminów za błędny.

Tennessee Whiskey – co wyróżnia amerykańskie odmiany tego trunku?

Każdy region słynie z produkcji konkretnej odmiany whiskey. W Szkocji będzie to single malt, a w Ameryce burbon oraz Tennessee Whiskey. Ten pierwszy produkowany jest w Kentucky już od XVIII wieku. Do produkcji tej whiskey wykorzystuje się kukurydzę, która może stanowić nawet 70% zawartości zbożowej mieszanki. Burbon leżakuje w nowych, opalanych od środka, dębowych beczkach, przez co najmniej dwa lata. W Kentucky powstaje 95% światowej produkcji tego trunku. Nic więc dziwnego, że stan ten określa się mianem światowej stolicy burbonu. Drugi ze znanych na całym świecie amerykańskich alkoholi produkuje się w Tennessee. Jest on podobny do burbona, jednak dzięki specjalnemu procesowi filtracji ma on łagodny smak i unikalny aromat. Więcej na temat Tennessee Whiskey przeczytasz pod tym linkiem https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Trunek ten jest przepuszczany przez trzymetrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Proces ten trwa około dziesięciu dni i ma decydujący wpływa na ostateczny smak i aromat whisky. Na świecie znane są dwie marki Tennessee Whiskey. Są to Jack Daniel’s i George Dickel Whiskey. Bez problemy znajdziemy je także na polskim rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here