Zrób to sam, czyli jak odświeżyć mieszkanie w stylu DIY

Współczesne mieszkanie to doskonałe miejsce nie tylko do tego, by wyposażyć je w nowoczesne i funkcjonalne meble, ale też aby udekorować je zgodnie z ulubionymi trendami. Dzięki rozmaitym ozdobom takim jak własnoręcznie wykonane przedmioty DIY każdy może zmienić wnętrze swojego domu w przestrzeń rodem z katalogów. Jakie pomysły cieszą się największym powodzeniem i które warto wykorzystać podczas aranżacji mieszkania?

Nietuzinkowe sposoby na odmalowanie ścian

Aby wnętrze zyskało niepowtarzalnego klimatu, warto zabrać się najpierw za odmalowanie ścian i nadanie im niepowtarzalnego charakteru. Jednym ze sposobów jest zastosowanie gotowych szablonów z ciekawymi wzorami lub postaciami lub stworzenie własnych. Dzięki takim akcesoriom można nanieść na ścianę dowolny wzór, dodając jej nieco nowoczesnego rysu. Zależnie od indywidualnych upodobań można zastosować farbę w odcieniu zbliżonym do podstawowego, zyskując efekt cieniowania lub też w odważnym i kontrastowym kolorze.

Ciekawe pomysły na oświetlenie do domu i na balkon

Odwiedzając sklep dla kreatywnych osób można często natknąć się na rozmaite butelki i żarówki do wykorzystania w mieszkaniu. Stworzenie za ich pomocą klimatycznego łańcucha z małymi lampkami to już tylko formalność. Wystarczy w odpowiedni sposób zamontować w nich sznurek LEDowy z drobnymi diodami oraz uzupełnić całość ulubionymi dodatkami w postaci piórek, mieniącego się brokatu lub nawet sztucznego mchu. Taką samodzielnie przygotowaną ozdobę można zawiesić zarówno na balkonie, jak i w sypialni.

Doniczka jak malowana – jak ożywić swoje rośliny?

Osoby, które na co dzień bardzo lubią zajmować się roślinami zielonymi i z powodzeniem hodują w zaciszu domu swoją kolekcję, z pewnością przypadnie do gustu możliwość stworzenia własnych osłonek lub pomalowania istniejących już doniczek. Dzięki zastosowaniu farb akrylowych można uzyskać naprawdę niesamowite efekty. W zdobieniu ograniczeniem jest wyłącznie własna wyobraźnia, dlatego warto sięgnąć po pędzelki i stworzyć niepowtarzalne wzory lub nawet obrazki na posiadanych w domu egzemplarzach.

Ramki na zdjęcia i aranżacje na ścianie – jak łączyć?

Wszyscy lubią otaczać się zdjęciami bliskich osób, dlatego jednym z ciekawych sposobów na zastosowanie DIY w domu może być stworzenie ozdobnych ramek lub przyciągającej uwagę aranżacji naściennej. Łączenie różnych rozmiarów w fascynujące układy może być niezwykle wciągające. Jeżeli do skomponowania swojego zestawu użyte zostaną dodatkowo ręcznie zdobione ramki, efekty mogą być iście powalające! W trakcie przygotowywania warto sięgnąć po młotek, gwoździe oraz mocny klej służący montowaniu ewentualnych aplikacji.

Sklep dla osób kreatywnych – wejdź na stronę https://dekolo.pl/ gdzie znajdziesz akcesoria i materiały potrzebne do wykonania przedmiotów DIY.

Schowek na router? A co to właściwie znaczy?

Niezwykle inspirującym pomysłem może być także stworzenie własnego schowka na router! Coraz więcej osób chętnie sięga po to rozwiązanie, jednak nie wszyscy wiedzą, jak się do tego zabrać. Najlepszym i najpopularniejszym obecnie pomysłem jest stworzenie samodzielnie stojącej ramy z grzbietów książek. Za taką ścianką z powodzeniem można ukryć niezbyt atrakcyjny sprzęt oraz drobne przedmioty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here