Wycieczki do Grecji.

Według raportu Polskiej Izby Turystyki za rok 2018 Grecja jest najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych wyjazdów Polaków. Raportem objęto wyjazdy w terminie 1 kwietnia – 31 sierpnia organizowane i sprzedane przez touroperatorów. Raport nie uwzględnia wyjazdów w innych terminach oraz tych organizowanych we własnym zakresie.
Co sprawia, że wycieczki do Grecji od lat cieszą się największą popularnością?
Po pierwsze – klimat.
Wybór Grecji kontynentalnej czy którejś z greckich wysp na miejsce wypoczynku urlopowego to zawsze gwarancja doskonałej pogody. Grecki klimat latem jest gorący i suchy; zimą łagodny, ciepły i wilgotny. Klimat sprawia więc, że można odwiedzać Grecję przez cały rok.
Po drugie – warunki pobytu.
Turystyka jest podstawową dziedziną greckiej gospodarki – stąd wysoki poziom rozwoju infrastruktury turystycznej. Bez problemu można znaleźć miejsca noclegowe w różnej cenie i o zróżnicowanym standardzie a także bogatą ofertę usług gastronomicznych.
Nie bez znaczenia jest niezwykła gościnność Greków – turyści nie są przez nich traktowani jak źródło zysków, ale jako wyjątkowi goście, którzy wymagają szacunku i specjalnego traktowania. Każdy w tym kraju czuje się wyjątkowo. Przypadki niewłaściwego traktowania turystów są bardzo rzadkie i zawsze są skutkiem złego zachowania się przybyszów z zagranicy. Grecy są bardzo gościnni ale również bardzo dumni i niezależni – na brak szacunku dla ich tradycji, religii, kultury i prawa potrafią odpowiedzieć oziębłym czy wręcz wrogim potraktowaniem turystów.
Po trzecie – atrakcje turystyczne.
Największe atrakcje które przyciągają liczne wycieczki do Grecji wynikają z położenia i geograficznego i klimatu. Grecja to kilka mórz z czystymi ciepłymi wodami, setki pięknych wysp, góry i wyżyny, niezwykłe osobliwości przyrodnicze. Większość przybywających do Grecji turystów przybywa tu aby się opalać, pływać w morzu, podziwiać krajobrazy. Ale cały świat zna historię Grecji – szczególnie z okresu starożytności, więc turyści chętnie odwiedzają miejsca będące pomnikami przeszłości historycznej. Aby spotkać się z pamiątkami szczególnie cennymi warto pojechać do Aten, Sparty, Olimpii, na wyspę Rodos lub Kretę. Ale niemal każda, nawet bardzo mała miejscowość, ma swoje zabytki kultury antycznej lub późniejszej. Nie trzeba jechać na wycieczkę objazdową aby zwiedzać greckie zabytki. Nawet wczasy w kurorcie można pogodzić ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych.

Do atrakcji turystycznych na pewno trzeba zaliczyć grecką kuchnię. To jedna z lepszych kuchni europejskich, o ile nie najlepsza. Oparta na świeżych warzywach, owocach, oliwie, rybach i jagnięcinie jest kuchnią prostą, niewyrafinowaną ale bardzo smaczną i zdrową. Wiele posiłków przygotowuje się z ryb lub owoców morza wyławianych z morza tuż przed przyrządzeniem.
Do dań serwowanych w tawernach warto zamówić wino – każdy region ma swoje tradycyjne wina wytrawne i słodkie. Podobnie – każdy region produkuje innego rodzaju oliwę z oliwek.
Oliwa i wino to doskonałe pomysły na pamiątki – prezenty z greckich wakacji, którymi można obdarować najbliższych i przyjaciół.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here