Badania nasienia: o czym trzeba pamiętać przed zgłoszeniem się na badanie

Za pomocą badań nasienia, czyli seminogramu albo spermiogramu, można określić najważniejsze parametry spermy. Kiedy najczęściej prowadzone są badania nasienia? O czym trzeba pamiętać przed ich wykonaniem?

Badania nasienia – kiedy są konieczne?

Diagnostyka jak badanie nasienia jest prowadzona głównie przy podejrzeniu występowania męskiej niepłodności. Dzięki oglądowi materiału z próbki można wtedy ocenić, czy sperma jest odpowiedniej jakości, a mężczyzna jest płodny.

Warto pamiętać o tym, że przyczyną problemów z zajściem w ciążę mogą być nie tylko dolegliwości kobiece. Szacuje się, że równie często powodem jest czynnik męski.

Mężczyznom chcącym wykonać badanie nasienia Bielsko-Biała, Kraków i inne miasta na południu Polski zapewniają szybki dostęp do profesjonalnej diagnostyki w renomowanych klinikach leczenia niepłodności.

Przygotowanie do badania nasienia

Aby badanie nasienia mogło dać miarodajne wyniki, mężczyzna musi odpowiednio się do niego przygotować. O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim na około 3-7 dni przed planowaną wizytą w celu pobrania nasienia należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Aby wyniki mogły być dokładniejsze, zaleca się także unikanie stresu, ograniczenie wysiłku fizycznego, prowadzenie zdrowego trybu życia – zbilansowana dieta, odstawienie alkoholu, papierosów.

Jeżeli mężczyzna wcześniej korzystał z antybiotykoterapii, badanie powinno być wykonane w odstępie co najmniej 2 tygodni po jej zakończeniu.

Badania nasienia – jak przebiegają?

Gdy chodzi o badanie nasienia Kraków oraz Bielsko-Biała to dwa miasta, gdzie działają jedne z rekomendowanych klinik leczenia niepłodności. Jak odbywa się w nich taka diagnostyka?

Najczęściej badanie nasienia polega na oddaniu jego próbki bezpośrednio w klinice. Do tego celu przeznaczone są pokoje zapewniające maksymalną dyskrecję. Próbkę nasienia oddaje się wtedy do specjalnej prezerwatywy, dlatego pobranie materiału jest naprawdę bardzo wygodne. Można również oddać nasienie do pojemnika.

Badanie nasienia Bielsko-Biała, Kraków – gdzie się udać?

Parom chcącym wykonać badanie nasienia Kraków i Bielsko-Biała zapewniają kompleksową ofertę diagnostyczną z wykorzystaniem nowoczesnych metod, w tym CASA.

Badania nasienia w Krakowie i w Bielsku-Białej prowadzone są przez renomowane laboratoria, które współpracują z klinikami leczenia niepłodności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here