Chiller wody lodowej

Nowoczesne technologie pełnią ważną funkcję w zakładach produkcyjnych. Na przykład bez zaawansowanego systemu chłodzenia nie dałoby się utrzymać ciągłości linii produkcyjnej. Chiller wody lodowej niewątpliwie należy do niezbędnych urządzeń. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Chiller wody lodowej – jak działa?

Chiller jest źródłem wody lodowej, pełniącym funkcję wymiennika ciepła. Głównym zadaniem agregatu wody lodowej jest więc chłodzenie powietrza. Dzieje się to, ponieważ w wymiennikach ciepła dochodzi do ogrzania wody lodowej, która następnie wraca do agregatu. Z kolei do chłodnic kierowana jest schłodzona ciecz, za której transport odpowiadają pompy dystrybucyjne. Wielu przedsiębiorców decyduje się na agregaty ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Dlaczego? Ponieważ pozwalają ograniczyć miejsce w maszynowni. Bowiem obudowa ze skraplaczem i pozostałymi elementami znajduje się na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest także model wyposażony w skraplacz do chłodzenia cieczą. W takich wariantach wymiennik ciepła jest montowany na zewnątrz – ze zraszaczem wodnym lub w technologii suchej.

Chiller wody lodowej – gdzie kupić?

Chociaż oczywiste jest, że chiller wody lodowej przyda się praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym, nie wszystkich przedsiębiorców stać na urządzenie renomowanej marki. Co zrobić w takiej sytuacji? Nawet mimo braku funduszy nie opłaca się decydować na półśrodki. Ewentualna awaria agregatu może bowiem przerwać ciągłość linii produkcyjnej, co z kolei spowoduje niemałe straty. Na szczęście istnieją inne alternatywy. Firmy takie jak https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/ oferują wynajem chillerów wody lodowej. Co ważne, oferowany sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że urządzenie będzie niezawodne. W ramach współpracy usługodawcy zapewniają również serwis agregatów. Takie opcje oferuje wielu polskich dostawców, dlatego warto zrobić research i wybrać firmę z najbardziej satysfakcjonującym pakietem usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here