Niebezpieczeństwo związane z akumulatorami niklowo kadmowymi

Większe skupienie na środowisku naturalnym oraz osobistym zdrowiu sprawia, że wiele osób przygląda się rzeczom w najbliższym otoczeniu z myślą o ich potencjalnie szkodliwym wpływie. Czy z akumulatorkami niklowo kadmowymi wiąże się niebezpieczeństwo?

Normalne użytkowanie

W normalnym użytkowaniu akumulatorki niklowo kadmowe nie stanowią żadnego zagrożenia. Wycieki są bardzo rzadkie, nie emitują szkodliwego promieniowania, nie uszkadzają sprzętu – można ich bezpiecznie używać przez lata, póki nie stracą swoich właściwości, co prawdopodobnie potrwa długo, jeśli nie będzie się często dopuszczać do całkowitego rozładowania.

Trudne warunki

W przypadku użytkowania akumulatorków niklowo kadmowych w trudnych warunkach nie ma zagrożenia. Są one odporne na drgania, działanie zróżnicowanych temperatur (od -20 do 50 stopni Celsjusza, przy tym nie tracą wydajności przy niskich temperaturach), z powodzeniem można ich używać w miejscach o dużym prawdopodobieństwie wybuchu i są nikłe szanse, że coś się wydarzy. Nie o każdym typie akumulatorków można powiedzieć to samo.

Środowisko

Akumulatorki niklowo kadmowe są uznawane za niebezpieczne dla środowiska. Ich utylizacja jest ściśle określona, nie wolno ich wyrzucać do kosza na odpady zmieszane, a trzeba oddawać do punktów zbiórek. Z tego właśnie powodu akumulatorki niklowo kadmowe właściwie nie są już używane przez zwykłych konsumentów, ale bardzo często wykorzystuje się je w przemyśle ze względu na długi czas przechowywania energii oraz odporność na trudne warunki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here