Cola zero

Na rynku znajdziemy wiele produktów, które na swoich etykietach mają wielkie „zero”. Oznacza ono, że produkt ten jest pozbawiony złych, pustych kalorii. W teorii takie produkty przeznaczone są dla osób, które nie chcą dostarczać organizmowi takich kalorii, lub są na diecie redukcyjnej i próbują zastąpić oryginalny napój, tym samym, tylko bez cukru. Przykładem takiego trunku jest Cola Zero. Pytanie tylko, czy taki napój na pewno nie posiada żadnych kalorii i zbędnego cukru? Czy osoby, będące na diecie, mogą bez problemu pić Colę Zero?

Ogólny wpływ Coli Zero na sylwetkę

Napoje, które posiadają 0 kalorii nie wpływają drastycznie na dietę. Brak kalorii jest ich główną zaletą. Na przykład pół litra coca coli zawiera w sobie 55 gram cukru, a mirindy aż 65 gram, natomiast te same napoje z oznaczeniem „0 kalorii” słodzone są za pomocą słodziku, aspartamu. Tego rodzaju słodzik jest kilkukrotnie słodszy od cukru. Jego minimalna ilość może dosłodzić napój tak, jak kilka łyżeczek cukru, a ponadto ochroni go przed nadmierną ilością kalorii.

Powszechnym mitem, krążącym wśród społeczeństwa jest przekonanie, że napoje zero wywołują wzrost insuliny we krwi, a co za tym idzie – pijąc napoje zero, tyjemy. Nic bardziej mylnego. Jeśli jakiś posiłek lub napój nie zawiera kalorii, nie może sprawić, że przytyjemy.

Kofeina w Coli Zero

Cola Zero, podobnie jak zwykła Cola zawiera w sobie kofeinę. Jest to niewielka ilość bowiem na ok. 100 ml napoju przypada 10 mg kofeiny. Cały litr Coli śmiało możemy porównać do jednej filiżanki kawy. Pijąc Colę Zero podczas odchudzania trochę sobie pomożemy, gdyż kofeina ma działanie termogeniczne, czyli przyspiesza metabolizm.

Czy Cola Zero jest zdrowsza niż zwykła?

Sztuczne słodziki zostały uznane przez badaczy za bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Jednak poza zamianą cukru na słodzik i obniżeniem kaloryczności, Cola Zero nadal jest tym samym napojem, co standardowy produkt. A to oznacza, że ma w sobie mnóstwo substancji groźnych dla naszego organizmu, które skutecznie powinny przemawiać za tym, by jej nie pić.

Bardzo ważnym faktem przemawiającym przeciw regularnemu wypijaniu Coli Zero jest zwiększone łaknienie na słodycze. Colę Zero warto zamienić na pełnowartościowe soki owocowo – warzywne lub wysokozmineralizowaną wodę, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.

Jeśli mamy problem z utrzymaniem zdrowej diety i czujemy potrzebę wypijania Coli Zero w ramach nagradzania siebie, może powinniśmy zmienić dietę. Ważne, by dieta nie była dla nas karą, by nam smakowała i byśmy czuli się z nią dobrze. Intrygującym rozwiązaniem może być catering dietetyczny Włocławek, której wybór jest ogromny. Rynek obfituje w przeróżne firmy cateringowe, z których każda ma bogatą ofertę. Na pewno w końcu znajdziemy coś dla siebie. Nie wiemy gdzie szukać? Wystarczy skorzystać z porównywarki cateringów dietly.pl, która gromadzi w sobie wiedzą na temat wszystkich firm cateringowych w kraju. Wystarczy podać miejsce zamieszkania, a serwis dietly.pl ukaże nam wszystkie dostępne diety pudełkowe z ofertami, cennikami i opiniami zadowolonych i niezadowolonych klientów.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here