Jak napisać kartkę z pamiętnika?

Jesteście ciekawi, jak napisać kartkę z pamiętnika? Nic prostszego! Siadacie i piszecie. Gdybyście jednak mieli tą łatwość w rozpoczynaniu pisania pamiętnika, nie czytalibyście tego tekstu dlatego też chętnie Wam pomożemy.

Jak napisać kartkę z pamiętnika?

Zacznijmy od podstaw – po co pisze się pamiętnik? Każdy będzie mieć inną odpowiedz na to pytanie ale najczęściej jednak piszemy go dla siebie. Powody i cele mogą być przeróżne ale na koniec dnia liczy się tylko to, że pamiętnik pisze się o sobie i dla siebie. Pamiętnik to możliwość rozmowy ze sobą o sprawach, które tylko nam wydają się na tyle istotne i ważne, że opisując je chcemy mieć możliwość ponownego i uważnego ich przemyślenia. Często wystarcza sam fakt pisania, by uspokoić nasze emocje. Pisząc koncentrujemy się na wykonaniu jednej czynności, zatrzymujemy się w miejscu, uspokajamy oddech, a w konsekwencji także i siebie.

Pisząc o rzeczach, które są dla nas ważne nabieramy dystansu, który pozwala nam dostrzec sytuacje i fakty, które pod wpływem emocji były dla nas mniej istotne a przez to często niewidoczne

Czasem mniej istotna jest forma pisania a sam akt zapisywania i układania myśli. Mniej istotne na czym zapisujemy swoje myśli i wspomnienia ale czy robimy to szczerze i jakie wnioski z nich wyciągamy. Możemy pisać chronologicznie, dzień po dniu, godzina po godzinie, fakt po fakcie lub inaczej w przypadkowej kolejności zgodnie z naszym strumieniem świadomości. Możemy pisać w komputerze, w osobnym folderze lub w specjalnym zeszycie lub na luźnych kartkach. Każdy musi znaleźć swoją formę i sposób, które najlepiej mu odpowiadają.

W pisaniu pamiętnika nie ma zasad o ile sami ich nie stworzymy

W pisaniu pamiętnika nie ma zasad o ile sami ich nie stworzymyObowiązuje jedna reguła: pisać szczerze i to szczerze w stosunku do siebie, bo tylko wtedy pamiętnik spełni swoją rolę. Jak zatem napisać kartkę z pamiętnika? Po pierwsze: znaleźć wystarczająco dużo czasu na tą czynność tak by móc zebrać myśli i zastanowić się nad tym co chcemy napisać. Po drugie: przygotować zeszyt lub luźną kartkę na której będziemy pisać. Ewentualnie włączyć komputer i otworzyć dokument, w którym będziemy pisać. Istotne jest jednak by pierwsze próby związane z pisaniem pamiętnika wiązały się z odręcznym pisaniem tekstu, ponieważ w dobie komputeryzacji tracimy umiejętność formułowania zdań na piśmie a ten sposób także koordynację ośrodka oko-ręka-ruch bardzo istotnego w życiu codziennym. Po trzecie: wybrać narzędzie, którym będziemy pisać. I zacząć pisać. Powodzenia!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here