Jak sprawdzić parametry komputera?

Wszystkie programy, gry komputerowe czy nawet niektóre urządzenia mają swoje wymagania odnośnie komputera. Tak więc rodzi się podstawowe pytanie, jak sprawdzić parametry komputera? Jak wiadomo takie rzeczy nie są napisane w instrukcji i aby to zrobić potrzebna jest podstawowa wiedza na temat komputerów.

Jak sprawdzić parametry komputera?

Z reguły wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać model danej rzeczy np karty graficznej i pojawią nam się jej parametry. No ale żeby dostać się do modelu karty to trzeba albo grzebać w wnętrznościach komputera albo wiedzieć w którym miejscu na komputerze można to sprawdzić.

Jak sprawdzić parametry komputera?Aby sprawdzić podstawowe parametry naszego komputera musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy na mój komputer po czym wejść w zakładkę właściwości. Tutaj naszym oczom ukazuje się okienko w którym widać wszystkie podstawowe informacje niezbędne do większości rzeczy z którymi mamy styczność. Możemy się przekonać jaki mamy model procesora oraz jego parametry lub przeczytać jak dużo mamy zainstalowanej pamięci RAM. Możemy też zauważyć jaki system jest zainstalowany na danym urządzeniu. Jeśli natomiast dane podane w tym oknie nie są dla nas wystarczające można pobrać program Everest w którym widać parametry naszego komputera chociaż osobiście polecam łatwiejszy sposób bez pobierania zbędnych programów.

Żeby sprawdzić bardziej zaawansowane parametry musimy wykonać następującą instrukcję

Klikamy start i przechodzimy do uruchom, kiedy już jesteśmy w danej strefie wpisujemy komendę „Msinfo32” akceptujemy enterem. Teraz naszym oczom ukazuje się „Podsumowanie systemu” w którym mamy wszystkie informacje o naszym komputerze. Zaczynając od Zasobów sprzętowych, idąc przez składniki aż na środowisku oprogramowania kończąc. Takie dane są wystarczające w praktycznie każdym możliwym przypadku. Bardziej specyficzne dane poda nam jedynie informatyk lub osoba specjalizująca się w komputerach dlatego jeśli informacje nie są dla nas wystarczające, będziemy musieli zatrudnić pomoc fachową która specjalizuje się w komputerach.

Jeśli widzimy, że nasz komputer jest zbyt słaby na daną rzecz, aby odpalić np grę komputerową istnieje możliwość wymiany słabszych zespołów na te lepsze, niestety oczywiście lepsze podzespoły są droższe i trzeba mieć już wiedzę oraz umiejętności jak wymienić daną część. Dbajmy o nasze komputery ponieważ postęp informatyczny pędzi jak szalony i nowsze programy i aplikacje wymagają bardzo silnego sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here