Jak się wyspać?

Budzisz się niewyspany? Noc zupełnie nie jest dla Ciebie odpoczynkiem? Inni ludzie czekają tylko, żeby zakopać się w świeżą pościel i usnąć, a Ty wręcz odwrotnie? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się jak się wyspać.

Jak się wyspać?

Jak każdy doskonale wie, człowiek nie może prawidłowo funkcjonować bez snu. Co więcej, w wyniku bezsenności grozi nam nawet śmierć!
Średnio każdy człowiek powinien przesypiać 8 godzin dziennie. Oczywiście, w zależności od okresu życiu, ta wartość nieznacznie może się zmieniać. Chociażby małe dzieci potrzebują o wiele więcej snu niż dorośli, a z kolei ludzie starsi teoretycznie śpią mniej.
No dobrze, to, że sen jest bardzo ważny już wiadomo. Jednak, co zrobić aby był efektywny? Co zrobić, by budzić się z chęcią i radością do życia?

Jest kilka sposobów, żeby sobie pomóc.

Jak się wyspać?Pierwszym z nich jest dbałość o otoczenie. Sypialnia. Miejsce błogiego odpoczynku. Co jest tutaj istotne? Sypialnia przed zaśnięciem powinna być dobrze wywietrzona. Zła temperatura jest jedną z głównych przyczyn bezsenności. A wystarczy uchylić okno na 15 minut przed położeniem się do łóżka.

Kolejna sprawa. Z psychologicznego punktu widzenia, nie jest zalecane, aby przed snem, na łóżku zajmować się praca, czy nauką. W pewien sposób jest to stresujące dla naszej podświadomości. Najlepiej poczytać po prostu lekką książkę.

Teraz kolejna rzecz, która jest niezmiernie ważna w dzisiejszych czasach. Nie możesz zasnąć, kręcisz się, zupełnie już nie wiesz, co zrobić, więc bierzesz do ręki telefon. I zaczyna się oglądanie memów, przeglądanie portali społecznościowych…. I naświetlanie oczu. Nigdy tak nie rób! To tylko pogarsza sprawę. Twój organizm odbierając bodźce świetle myśli, że nastał już dzień i jeszcze bardziej się wybudza… Zupełna odwrotność tego, co zamierzałeś osiągnąć.

Wykonałeś wszystkie kroki i nadal budzisz się niewyspany, bo poprzedniego wieczoru trudno było Ci zasnąć?

Bez obaw. Jest jeszcze inny trik. To może być pomocne szczególnie dla osób, które w ciągu dnia spędzają dużo czasu przy komputerze, czy mają siedzący tryb życia. Kilka godzin przed snem dobrze się zmęcz! Oczywiście chodzi tu o zmęczenie fizyczne. Seria przysiadów, pompek, podskoków, czy chwila na orbitreku może zdziałać cuda. Do tego możesz wypić przed snem ciepłe mleko, czy herbatę. I jeszcze jedno! Dieta. Na noc nie powinno się objadać, szczególnie ciężkostrawnym posiłkami. Dlaczego? Otóż, jeśli złamiemy tą zasadę, nasz organizm nie może się po prostu wyłączyć podczas snu, bo musi intensywnie trawić.

Zastosuj powyższe wskazówki, a na pewno obudzisz się wyspany!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here