jak jeść liczi

Liczi to słodki owoc. Patrząc na niego możemy się zastanawiać jak jeść liczi? Skórka wydaje się nieprzystępna a sama nazwa nie każdemu jest znana. Liczi to owoc, który jest bogactwem witaminy C. Pomaga także w walce z wolnymi rodnikami. Znajduje się też w nim spora dawka potasu. Jako owoc ma w swoim składzie błonnik odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Warto więc wiedzieć jak jeść liczi, skoro jego spożywanie przynosi dużo korzyści. Nie jest to trudna umiejętność. Ten egzotyczny owoc zwany jest też śliwką chińską.Największym dostawcą do Europy jest Madagaskar. Jednak sposób jak jeść liczi różni się od sposobu konsumpcji np. śliwki węgierki. Nie wystarczy po prostu wgryźć się w owoc. Nie jest to także coś skomplikowanego. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych sztućców. Warto wybierać owoce, które dobrze wyglądają. Ich skórka zdrowo wygląda, nie ma oznak zepsucia.

Oto prosty sposób jak jeść liczi:

  1. Należy odciąć część skórki.
  2. Palcami obrać resztę skóry. Naszym oczom ukaże się biały i soczysty miąższ.
  3. Możemy już spożywać liczi na surowo pamiętając, że w środku jest duża pestka.

Warto pamiętać, że jeśli przechowywaliśmy owoc długo lub o nim zapomnieliśmy to nie możemy go spożywać jeśli na skórce pojawi się np. pleśń.

Oto prosty sposób jak jeść liczi:Odpowiedź na pytanie jak jeść liczi jak prosta. Wystarczy się zastosować do podanych wyżej rad i w pełni możemy się cieszyć pysznym, soczystym, słodkim miąższem. Owoce nie są u nas dostępne cały rok, czasem jest problem je zdobyć. Jak jeść liczi to w miesiącach zimowych. Sezon na liczi zaczyna się od października do kwietnia (na Madagaskarze). W tym okresie najłatwiej zdobyć ten słodki owoc. Możemy go kupić w supermarketach ale także i mniejszych sklepach. Wszystko zależy od tego czy zostanie on sprowadzony do wybranego punktu. Jak jeść liczi w sezonie zimowym to najlepiej na początku roku. Wtedy ceny spadają na ten egzotyczny owoc.

Śliwka chińska to nie tylko przekąska, którą możemy jeść tak jak np. orzeszki. Jest kilki innych sposobów

Warto podać rady jak jeść liczi inaczej niż bezpośrednio po obraniu.

1. Wykorzystać do sałatki owocowej.
2. Do dań z kurczakiem.
3. Do śniadań bądź deserów na ciepło.
4. Dodatek do kompotów.

Jak widać owoc ten może być samodzielną przekąską lub jako dodatek do różnych dań. Warto korzystać z jego niesamowitego smaku i bogactwa witamin. Jeśli jeszcze nie znasz smaku tego egzotycznego owocu koniecznie spróbuj. Wiele osób pokochało liczi i chętnie je spożywa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here