Liczniki benzyny na stacjach

0
729

W wielu firmach stosuje się przyrządy do pomiarów ilości przepływającej cieczy. Czy to przepływomierz do benzyny, czy innej cieczy, ważne, aby sprzęt taki był niezawodny w swoich obliczeniach, gdyż pomyłki mogą w znacznym stopniu wpłynąć na straty danej firmy.

Na stacjach benzynowych także spotkamy się z narzędziami do pomiaru przepływu benzyny. Licznik do benzyny także mierzy ilość przelanej cieczy. Tutaj pomyłki na niekorzyść klienta, mogą przyczynić się do licznych reklamacji, a jeżeli takich zgłoszeń jest dużo, zazwyczaj oznacza to, że rzeczywiście coś jest nie tak. Natomiast błąd w drugą stronę spowoduje liczne straty, których już nie będziemy w stanie w żaden sposób odzyskać. Dlatego licznik benzyny to sprzęt, w który powinniśmy zainwestować, gdyż jest tak naprawdę pomiarem naszych przyszłych zysków.

Najczęstszy problem na stacjach jest taki, że klient zgłasza, na przykład taką sprawę: miał pusty 2 litrowy bak, zatankował do pełna, a policzyło mu za 2 i pół litra, co jest niemożliwe, gdyż tyle paliwa nie weszłoby do tego baku. Taka sytuacja oznaczałaby, że to właśnie licznik benzyny wykazał błąd, według klienta nieprzypadkowo. Oczywiście należy taką reklamację dokładnie rozpatrzyć, sprawdzając pojemność baku samochodu klienta, oraz tankując na próbę kilka razy ponownie, aby sprawdzić, czy problem się nie powtarza. Często zdarza się, że klienci także nie mówią prawdy, sami popełnią jakiś błąd, lub po prostu nie wiedzą, ile mają pojemności w swoim samochodzie, jednak, jeżeli te zgłoszenia powtarzają się, należy wziąć pod uwagę, że problem rzeczywiście występuje.

Jeżeli jednak nawet podejrzewamy klienta o próbę wyłudzenia niesłusznie zwrotu kosztów, nie sugerujmy tego faktu na samym początku, a dopiero po rzetelnym sprawdzeniu, czy rzeczywiście tak jest. Mając na wyposażeniu dobry sprzęt możemy mieć pewność, że reklamacja nie jest zasadna, jednak poinformujmy o tym klienta dopiero po jej rozpatrzeniu. Ważne aby uchronić się od negatywnych komentarzy. Jako atut można dodać brak innych zgłoszeń i oczywiście najlepszej jakości sprzęt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here