Modelowanie włosów

Kobiety preferują różnego rodzaju fryzury. Jedne panie kochają loki i nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez uprzedniego zadbania o swoje kręcone kosmyki. Inne zaś inwestują pokaźne sumy pieniędzy w prostowanie keratynowe, by ich włosy jak najdłużej były proste i gładkie niczym tafla wody. Jak zwykło się mawiać – ilu ludzi, tyle opinii, upodobania są zaś kwestią gustu, a o gustach się przecież nie dyskutuje. Pojawia się jednak pytanie – lepiej postawić na proste, czy kręcone kosmyki? Czy na to pytanie da się w ogóle udzielić jednoznacznej odpowiedzi? Jak się okazuje – jest to bardzo trudne, prawdopodobnie nawet niemożliwe; my jednak mimo wszystko spróbujemy zastanowić się nad wadami oraz zaletami prostowania oraz kręcenia włosów.

1. Kwestia pierwsza – proces układania włosów
Jeśliby zastanowić się nad kręceniem oraz prostowaniem włosów w domowych warunkach, w domowej łazience, okaże się prawdopodobnie, iż zarówno jedno, jak i drugie urządzenie jest szkodliwe w tym samym stopniu. Niektóre kobiety dla własnej wygody decydują się na zakup produktu, jakim jest prostownico lokówka. Pozwala to oczywiście na zaoszczędzenie przestrzeni w łazience (zamiast dwóch urządzeń musimy znaleźć miejsce zaledwie na jedno), jednakże w żaden sposób nie wpływa to na sam proces układania włosów. Prostownico lokówka spełnia bowiem funkcje zwykłej, klasycznej prostownicy oraz lokówki. Nie należy również zapominać o specjalnych kosmetykach przeznaczonych zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów. Wspomagają one sam proces, sprawiają, iż możemy otrzymać lepszy, bardziej widoczny efekt, a ponadto – co jest w zasadzie bardzo istotną kwestią, o której jednak często niestety zapominamy – dbają o kondycję włosa, który przez częste kręcenie oraz prostowanie jest narażony na zniszczenie. Reasumując – proces zarówno prostowania, jak i kręcenia włosów w domowych warunkach wymaga podobnych nakładów finansowych oraz podobnego wysiłku, dlatego też pod tym względem oba procesy wypadają podobnie.

2. Kwestia druga – dobór fryzury do kształtu twarzy
Choć część pań nie zdaje sobie z tego sprawy, kręcone oraz proste włosy mogą równie wyglądać przy różnych kształtach twarzy. Mogłoby się wydawać, iż nie ma to znaczenia, w rzeczywistości jest jednak wręcz przeciwnie. Kształt twarzy jest jedną z podstawowych kwestii, którą należy rozpatrzeć przy doborze fryzury. I tak oto często panie o pociągłych, szczupłych twarzach decydują się na proste, długie włosy, być może nawet nie zdając sobie sprawy z tego, iż dodatkowo optycznie „wydłużają” one swoją twarz. Podobnie panie o okrągłych, nieco pełniejszych buziach wybierają kręcone włosy, sprawiając, iż twarz wydaje się jeszcze okrąglejsza. Jak uniknąć tego typu błędów? Cóż, nie jest to niestety takie łatwe. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki kształt twarzy same posiadamy. Jak rozwiązać ten problem? Zapytać o poradę bliską osobę, która widzi nas jakoby z zewnątrz. Oprócz tego możemy też udać się do specjalisty, który zna się na rzeczy i będzie potrafił dobrać najkorzystniejszą fryzurę do naszego typu urody oraz kształtu twarzy.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here