Modne fryzury dla chłopców

Każdy mężczyzna lubi dobrze wyglądać. Nie inaczej jest z chłopcami. W końcu też drzemie w nich męskość, chociaż jeszcze ukryta. Obok zainteresowania samochodami, motocyklami i sportem, objawia się też pierwszym chwilom poświęconym na swój wygląd. Nierzadko też pierwszy raz młodzi chłopcy trafiają na ścianę, której sami nie pokonają – kompleksy. Czasami jest to „za duża głowa”, czasami słaba linia włosów, innymi razy wystająca kość potyliczna. Rodzic musi wiedzieć, że kompleksy dziecka to nie żart. W tym artykule zaproponujemy fryzury, które pomogą w pozbyciu się problemów związanych z wyglądem głowy dziecka.

Włosy są świetnym narzędziem do maskowania niedoskonałości. Korzystają z tego dorośli mężczyźni oraz dorosłe kobiety. Są w stanie maskować takie problemy, jak np. zakola, łysienie, wysokie czoło czy okrągła twarz. Wszystko opiera się o dobry model fryzury oraz specjalistę, który w razie potrzeby ją zmodyfikuje lub zaproponuje inną.

Wyżej wspomniany atut włosów można i trzeba zaadaptować do poziomu dzieci. Ze względu na szkołę trzeba się troszkę hamować, ale z drugiej strony nie żyjemy w PRL-u i nauczyciele nie patrzą już krzywym okiem na wszelkie odejścia od norm. Jeśli dziecko woli szaloną fryzurę i będzie się w niej czuło dobrze – pozwólmy mu na nią. Jego komfort powinien być dla nas priorytetem. Uwagi nauczycieli są mniej ważne od samopoczucia malca.

Nie chodzi jednak o to, aby iść na wojnę ze szkołą. Czasami, jeśli ryzyko jest za duże, można dojść do jakiegoś złotego środka między propozycją dziecka a wymaganiami szkoły. Weźmy pod uwagę jego potrzeby, motywy oraz obecne samopoczucie.

Aby ułatwić Wam wybór lub ewentualny konsensus związany z wyborem fryzury, niżej przedstawiamy modne fryzury dla chłopców. W zależności od potrzeb można je poddawać dowolnym modyfikacjom i dążyć do modeli pasujących do wszystkich warunków.

Side part
Klasyczny zaczes w bok z przedziałkiem. Większość chłopców pokocha go ze względu na praktyczność oraz dużą popularność wśród piłkarzy. W zależności od potrzeb może być bardziej lub mniej wygolony, dzięki czemu możemy np. nie uwydatniać niepotrzebnie kości potylicznej.

Classic fringe
Fryzura dla chłopców borykających się z problemem wysokiego czoła. Jest to klasyczna grzywka, kładziona na czoło prosto lub bokiem. Do tego dobrze wyglądają niekoniecznie wygolone boki.

Undercut
Odważna jak na taki wiek fryzura. Boki strzyżone i cieniowane, a góra zaczesana do tyłu. Bardzo modna i pasująca większości osób.

Pompadour
Na „deser” zostawiliśmy fryzurę-ikonę. Pompadoura w świecie rozsławił Elvis Presley. Jest to fryzura, w której grzywka jest długa oraz czesana razem z górą i bokami do tyłu. Potrzeba tutaj utrwalacza. Góra jest przerzedzana w celu nadania objętości, a czesanie zaczyna się od tyłu, kierując ku przodowi.

Wśród tych kilku pozycji każdy znajdzie coś dla swojej pociechy. W celu utrwalenia fryzury, nauczcie dziecko bezpiecznie używać pasty, wosku czy gumy, a w razie potrzeby lakieru. Lepiej aby robił to z Wami, niż potajemnie sam, zwiększając ryzyko np. dostania się kosmetyku do oczu czy gardła.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here