Wakacje coraz bliżej, a Ty nie masz pomysłu w jaki sposób je spędzić ? Meksyk może być idealną opcją właśnie dla Ciebie ! Zwiedzanie Meksyku można porównać do podróży przez historię świata. Znajduje się tu wiele zabytków z czasów prekolumbijskich, które się mieszają z pozostałościami po czasach kolonialnych. Do zwiedzania dostępne są między innymi pamiątki po Majach, Aztekach i Olmekach, a później – hiszpańskich konkwistadorach. Nie zabraknie tu również nowoczesnej architektury oraz ośrodków przeznaczonych specjalnie dla turystów z wysoko rozwiniętą technologią oraz infrastrukturą.

Obok ogromnych metropolii zamieszkiwanych przez miliony ludzi rozmieszczone są tu również niewielkie osady, wioski żyjące według własnych reguł, przenoszonych z pokolenia na pokolenie tradycji i obyczajów. Mieszanka wielu kultur, kilku religii, diametralnie różnych światopoglądów i doświadczeń wykształciła coś, czego nie sposób doświadczyć w innych miejscach na świcie. Chyba nigdzie różnorodność nie tworzy tak zwartej jednolitej masy, jak tu. W Meksyku nie brakuje niesamowitej natury, która zrobi wrażenie na każdym. Roślinność jest tu bardzo bujna, a zwierzęta egzotyczne oraz często niespotykane w żadnym innym miejscu. Do najważniejszych miejsc wartych zobaczenia należą między innymi: stolicę państwa, Tenochtitlan, które było kiedyś stolicą państwa Azteków, Dzielnica Zona Rosa – godna uwagi część miasta, bardzo bogata, pełna eksluzywnych restauracji, posiadłości czy samochodów, Ruiny Palenque znajdują się natomiast 8 kilometrów od współczesnego Palenque, park XCaret, w którym można znaleźć atrakcji oferowanych przez naturę, a nawet można wziąć kąpiel wraz ze specjalnie wyszkolonymi delfinami.

Jednym z najbardziej znanych zabytków jest również Chichen Itza – jeden z największych kompleksów ruin w Meksyku kryjących wiele ciekawych tajemnic. Podsumowując, jest to kraj, którego nieprzemijającemu urokowi po prostu nie sposób się oprzeć.Dlatego zaplanowany wyjazd do Meksyku oferuje wiele biur podróży. Jednym z nich jest Logostour. Możecie je znaleźć wpisując w wyszukiwarce meksyk podróż / podróż meksyk Logostour lub po prostu wchodząc na stronę internetową logostour.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here