cellulit

Cellulit stanowi niezaprzeczalny kłopot estetyczny, którego poznanie i leczenie jest wyzwaniem współczesnej kosmetologii. Niejednokrotnie spotykany cellulit na brzuchu, stanowi uciążliwą dolegliwość, obniżającą komfort codziennego funkcjonowania i – co jednak zdarza się rzadko – może generować dyskomfort i dolegliwości bólowe. Jest kilkoro rodzajów cellulitu, klasyfikowanych z racje na lokalizację występowania oraz inną specyfikę. Warto dowiedzieć się, jak zidentyfikować i leczyć cellulit w zależności z jego rodzaju i etiologii zaistnienia.

Cellulit – etiologie

Jedną z ważnych etiologii powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne. Przede wszystkim zwiększona ilość estrogenów („hormony kobiecości”), która powoduje zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Płyn fizjologiczny przenika wtedy przez delikatne ścianki naczyń i wiąże się w przestrzeniach międzykomórkowych. To z kolei powoduje obrzęki, które utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej, przez co odbywa się cellulit na udach. W sukcesie w naczyniach narasta ciśnienie, oraz zatem doprowadza do większej przepuszczalności.

sposoby na cellulit - jak się go pozbyć

Cellulit wodny – jak zidentyfikować?

Cellulit stanowi defekt tkanki tłuszczowej, wskutek którego pojawiają się zmiany obrzękowe, włókniste i stwardnieniowe. Cechą charakterystyczną tychże zmian skórnych są guzki i zgrubienia, specyficzna skórka pomarańczowa oraz pofałdowanie powierzchni skóry. Nierówności skórne spowodowane są obrzmieniem naskórka i zwiotczeniem skóry. Dodatkowo istotne w czasu rozpoznawania zmian cellulitowych są subiektywne odczucia, zgłaszane przez pacjentów – powszechnie wydaje się poczucie ciężkości i nadmiernego napięcia, skurcze oraz mrowienie. Powszechnie spotykany jest cellulit w ciąży, mając swoim zasięgiem brzuch, uda i pośladki. Spotykany jest także cellulit na ramionach. Są dwie odmiany cellulitu – twardy oraz miękki. Ważne jest ich skuteczne poznanie i wdrożenie efektywnych działań, mających na celu przywrócenie skórze pierwotnej estetyki .

Cellulit wodny a tłuszczowy – na czym polega różnica?

Rodzaj cellulitu związany jest z źródła, na którym są zmiany skórne. Cellulit twardy określany jest odmiennie wodnym. Jego poznanie może przysparzać trudność, bo przypomina on bardzo rozbudowaną tkankę mięśniową. Ta forma cellulitu jest niska i niezwykle należąca do mięśni. Skóra zajęta cellulitem jest twarda i sucha, również zauważalnie niewłaściwie odżywiona i mogą pojawić się na niej również rozstępy. Z kolei cellulit tłuszczowy miękki jest widocznie wielki a nie należy do mięśni, może być duże powierzchnie. W tym przypadku występują fałdy oraz obrzmienia. Zmiany pozycji ciała generują zmiany w ukształtowaniu powierzchni skóry. Warto zaznaczyć, że cellulit miękki uczy się niejednokrotnie ze niewłaściwie leczonej postaci cellulitu twardego. I jest szereg innych postaci cellulitu, które mogą być połączenie wymienionych powyżej zmian skórnych czy być generowane innymi elementami. Wśród innych odmian znajduje się cellulit obrzękowy, mieszany oraz rzekomy cellulit na nogach, ramionach i udach. Popularny okazuje się także cellulit na pośladkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here