Urządzanie sklepowej witryny. Manekin całopostaciowy, czy sama głowa manekina?

Osoby posiadające własny punkt handlowy, czy tez usługowy doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest zagadnienie promocji, które w bardzo dużej mierze przekłada się na zyski ze sprzedaży. Mowa tu oczywiście o pokazaniu potencjalnemu klientowi rodzaju posiadanego asortymentu.

Manekiny całopostaciowe – dostępne rodzaje

Manekiny całopostaciowe to bardzo rozbudowana grupa produktów. Podzielić je można tak ze względu na wygląd jak i przeznaczenie. W tej pierwszej kategorii będzie chodziło o fakt nadanie kukłą wizerunku zbliżonego do ludzkiego lub pozostawienia ich w formie abstrakcji. W kwestii wyboru pomiędzy takimi wariantami można przytoczyć jedynie dwie teorie. Pierwsza ogłasza, że manekiny zbliżone do wyglądu żywego człowieka, czyli posiadające rysy twarzy, kształty damskie lub męskie, peruki przypominające włosy, czy naklejki np. oczu będą przyciągały klientów. Będzie im bowiem łatwiej wyobrazić sobie siebie w danym zestawie. Z kolei druga teoria ogłasza, że takie manekiny odciągają uwagę od garderoby. Dlatego też lepiej jest postawić na abstrakcyjne formy. Tutaj podjęcie decyzji, która teoria jest słuszna pozostawia się już kupującemu manekiny. Musi on również zdecydować, który manekin najlepiej zaprezentuje posiadany asortyment. Jeśli ktoś oferuje wyłącznie odzież damską to na wystawie nie będzie potrzebował manekina męskiego co powinno być oczywiste. Jeśli jednak ma bardziej sprecyzowaną ofertę, np. kieruje ja do kobiet w ciąży to może zainwestować w manekina ciążowego, który ma powiększone kształty brzucha. Dzięki temu znacznie lepiej wyeksponuje właściwości spersonalizowanej garderoby. Warto zauważyć, że to nie wszystkie rodzaje manekinów. U producentów można znaleźć również te specjalne, czyli np. giętkie lub przeznaczone do prezentacji bielizny.

Głowa manekina – dla Ciebie?

W wielu sklepach nie ma potrzeby ustawiania manekinów całopostaciowych. Właśnie wtedy sprawdzają się kukły przedstawiające jedynie fragment ciała. Można je zobaczyć między innymi na stronie https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. Jednym z dostępnych wariantów jest głowa manekina. Ta sprawdzi się w ustawieniu zarówno na witrynie jak i we wnętrzu sklepu. Zwłaszcza w sklepie jubilerskim, gdzie ogromną wagę przykłada się do prezentacji małych ozdób, które nie byłyby zbyt dobrze widoczne na manekinie całopostaciowym. Poza biżuterią głowa manekina dobrze zaprezentuje wszelkiego rodzaju nakrycia głowy jak i różne okulary.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here