Wycieczka do Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie ze względu na niskie ceny oraz wakacyjny klimat od dawna już cieszą się uznaniem wśród turystów. Dubaj niewątpliwie zyskuje na tym najwięcej. Jest to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz stolica emiratu Dubaj. Pogoda jest tam wiecznie upalna. Najniższej temperatury możemy doświadczyć podczas styczniowych nocy, gdzie spada ona do 15 stopni Celsjusza. Osobom mieszkającym w krajach o klimacie umiarkowanym, takim jak Polska, zaleca się wyjazdy od grudnia do marca, gdzie temperatura waha się od 24 do 30 stopni. W kwietniu zaczynają się już mniej znośne upały. Wycieczka do Dubaju może okazać się wówczas bardzo męcząca i mimo naszych szczerych chęci, ciężko o większą aktywność fizyczną.
Miejsce to, ku uciesze turystów charakteryzuje się mnogością luksusowych hoteli. Wiele klubów i barów znajduje się tuż przy miejscach noclegowych, a więc możemy liczyć tu na życie nocne. Często spotykanym problemem jest zakaz sprzedawania alkoholu w klubach odłączonych od hoteli czy rezydencji, warto więc upewnić się wcześniej czy o takie miejsce na spędzenie wieczoru nam chodziło.
W mieście znajdziemy mnóstwo centrów handlowych z zagranicznymi markami oraz dwa parki wodne, które umilą nam pobyt. Dubai Shopping Festival, który trwa przez miesiąc, przyciąga tłumy turystów. Odbywa się on o sprzyjającej dla obcokrajowców porze, czyli grudzień-styczeń, kiedy temperatura zazwyczaj sięga maksymalnie 30 stopni.
Fontanny przy Dubaj Mall słyną z niesamowitych pokazów. Najlepiej jest wybrać się tam po godzinie 18, ponieważ zobaczymy również pokazy świetlne. Są one darmowe, tym bardziej zachęcają tym do podziwiania.
Będąc w Dubaju powinno się również zobaczyć Burj Khalifa – najwyższy budynek świata. Bilety można kupić wcześniej, aby uniknąć stania w kolejce. Taras widokowy nie znajduje się na samym szczycie. Znajdziemy go na 125 piętrze z aż 163! Należy jednak pamiętać, że bilety do najtańszych nie należą. Waha się ona od 140 zł do aż 530 zł. Zależy to od ilości atrakcji i piętra, na którym chcemy się znaleźć. Dla osób, które nie czują potrzeby zwiedzania budynku od środka, widok z zewnątrz na pewno będzie równie niezapomniany.
Global Village – centrum rozrywki w Dubaju, zaczyna tętnić życiem wieczorem. Znajdziemy tu wiele punktów rozrywek wraz z wesołym miasteczkiem i mnogością pawilonów z pamiątkami. Najlepiej zwiedzać to miejsce z rodziną lub paczką przyjaciół. Bilety wstępu kosztują ok. 17 zł. Wejściówki na karuzele zaczynają się od ok. 23 zł. Miejsce to zachwyca różnorodnością i wszechobecnymi kolorami.
Dubaj oferuje także przygodę na Safari. Istnieje mnóstwo firm oferujących wycieczki na pustynię, a ceny zaczynają się od ok. 90 zł. W pakiecie możemy znaleźć mnóstwo atrakcji jak na przykład jazda na desce po piasku lub jazda na wielbłądzie. Tylko od nas zależy jakiego rodzaju przygody chcemy doświadczyć.
Wycieczka do Dubaju może potoczyć się w wielu kierunkach. Ilość oferowanych atrakcji może nas zaskoczyć, ale bez wątpienia będzie to niezapomniane przeżycie.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here